o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Koszmar rolników powraca. Ptasia grypa znów atakuje

38
Podziel się

Ptasia grypa wydaje się być koszmarem sprzed lat. Niestety, okazuje się, że choroba znów atakuje ptaki. Największym problemem jest to, że przenoszą ją zwierzęta spoza hodowli.

Koszmar rolników powraca. Ptasia grypa znów atakuje
Zdjęcie podglądowe. (Getty Images)
bEsAdJjF

Jeszcze do niedawna ptasia grypa była jedynie problemem sprzed lat. Okazuje się, że powróciła jak bumerang, a przenoszą ją dzikie ptaki. Kilka tygodni temu w Holandii odkryto dwa zarażone łabędzie. Ile zwierząt jest jeszcze chorych i jak szybko przenoszą chorobę?

W Wielkiej Brytanii stan zagrożenia ptasiej grypy podniesiono z niskiego stopnia na średni. Z tego powodu w gospodarstwach przeprowadzane są rutynowe kontrole ptactwa hodowlanego.

bEsAdJjH

Epidemię ptasiej grypy odkryto na farmie w Kent. Zbadano "wyrywkowo" 20 kur. 4 z nich były zakażone. Oznaczało to, że ubojowi trzeba było poddać wszystkie 480 ptaków.

Podjęto natychmiastowe kroki w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się choroby, a wszystkie pozostałe ptaki żyjące w niewoli zostaną poddane ubojowi - powiedziała w rozmowie z Independent Christine Middlemiss, główna weterynarz Wielkiej Brytanii.

Public Health England (PHE) stwierdziło, że zagrożenie dla zdrowia publicznego spowodowane ptasią grypą jest bardzo niskie. Ptasia grypa jest rzadkim zakażeniem u ludzi, ale wciąż możliwym. Dlatego działać trzeba natychmiast.

bEsAdJjN

Jesień jest najtrudniejszym okresem dla gospodarstw, gdzie hodowane są ptaki. Dzikie ptaki migrujące na zachód z Europy kontynentalnej w okresie zimowym mogą przenosić chorobę na drób i inne ptaki żyjące w niewoli. W grudniu ubiegłego roku tysiące kurczaków poddano ubojowi w komercyjnej fermie w Suffolk, tuż po tym, jak wiele z nich miało ptasią grypę

Zobacz także: Marta Lempart jak Wałęsa? Dosadny komentarz posła Porozumienia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsAdJki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
OleOle
9 miesięcy temu
Najpierw koronaświrus a teraz zaczyna się cyrk z urojoną ptasią grypą. Zbliżają się święta, dlatego trzeba wybić polski drób, tak żeby niemiecki mógł wjechać na polskie świąteczne stoły.
Waldi
9 miesięcy temu
Afrykański pomór świń, ptasia grypa,COVID czy to czasem nie ma coś wspólnego że sobą do kupy? Czytałem kilka dni temu ,że lecą że wschodu chore ptaki na ptasią grypę. Czy zbadano je w powietrzu czy tą informację przesłali Ci co te choroby ptakom wszczepili. Ptaki w hodowlach dostają witaminy uodparniające. A także antybiotyki. Świat staje na głowie. Zaczynają sztucznie oddziaływać na ilość pożywienia dla ludzi.
Adam
9 miesięcy temu
Wszystko to po to żeby zabić polskie hodowle A w to miejsce będziemy jeść amerykańskie kurczaki na sterydach. Komu przyszło do głowy, żeby akurat łabędzie zbadać, z że one są chore na ptasią grypę. Zbieg okoliczności czy to taka sama grypa jak COVID.
bEsAdJkj
Zenek
9 miesięcy temu
o matko bo sie popłaczę , a ci "rolnicy" pomysleli w jakich warunkach trzymaja kury, wcale mi ich nie szkoda
gość
9 miesięcy temu
Jak ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o hodowli to niech nie wypisuje głupot
Hornet
9 miesięcy temu
Holendrzy karmią drób mączkami rybnymi. Ich mięso i jaja śmierdzą rybą. Ptaki żywią się ziarnem, trawą, muszą dostawać drobny żwirek do prawidłowego trawienia, a nie przetworzone ryby. Bałtyk przy okazji jest ogołacany z ryb.
Co nas to
9 miesięcy temu
obchodzi. Przecież Kaczyński likwiduje fermy w Polsce.
abc
9 miesięcy temu
Grypa ptaków pojawia się u nas co roku. W tym roku była już w Polsce w styczniu
Adam
9 miesięcy temu
Akurat w ptasia grypę wierzę.Niestety wystąpiła u mnie na kurniku.Ptaki zdychały co minutę.Mam nadzieję że więcej mnie to nie dosięgnie.
Andrzej R
9 miesięcy temu
A te ptaki i łabędzie to przylatują do kurników w odwiedziny do kur ?
ŁoooNZ
9 miesięcy temu
Do "polskich" polityierów i rządu...Czy wiadomo wam, że jeszcze w październiku (czyli parę dni temu) tego roku,jedna ze zbrodniczych organizacji, które wydają wam polecenia, czyli WHO (światowa przestępcza organizacja przeciwko zdrowiu) oficjalnie stwierdziła (proszę, nawet WHO)i zaapelowała o zaprzestanie "lockdown-ów" ponieważ nic nic dają?! A czy pismakom reżimowym wiadomo o tym fakcie?!
500+
9 miesięcy temu
Hurrra , będzie promocja w marketach , kuraki po 2,49 za kg.
hf65
9 miesięcy temu
a co z chińską grypą ?
bEsAdJkb
fakt
9 miesięcy temu
Nieprawda.W Holandii niema żądnej choroby, bo takowego kraju Nie ma .Są Niderlandy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić