o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Kraków. Szokująca odpowiedź na procesję w Boże Ciało

292
Podziel się

Na krakowskim rynku zaraz po procesji w Boże Ciało pojawiła się kontrmanifestacja. Przechodniom opadły szczęki.

Kraków. Szokująca odpowiedź na procesję w Boże Ciało
Manifestacja na Rynku w Krakowie. (Facebook)
bEhpHith

Tuż po procesji w Boże Ciało na Krakowskim Rynku pojawili się antykościelni aktywiści. Wyszli oni z kontrmanifestacją, której celem było poruszenie trudnych w ostatnich latach tematów dot. Kościoła.

W dniu ekspansji kościoła katolickiego na ulice miast Polski, staniemy pod krakowską kurią, żeby przypomnieć, że między sypanymi kwiatami i modłami, kryje się zło. Pedofilia, malwersacje, mową nienawiści, dyskryminacja ze względu na płeć i orientację seksualną - zapowiadali wydarzenie aktywiści.
bEhpHitj

Aktywiści chcieli ruszyć razem z procesją, jednak nie dostali na to zgody. Kuria pierwsza zarezerwowała miejsce na ten dzień. "Dość Milczenia" to wydarzenie, które mówiło przede wszystkim o tuszowaniu pedofilii w Kościele, ale również o mowie nienawiści, dyskryminacji ze względu na płeć i orientację, czy podżeganiu do przemocy.

Wspomniano również o ważnych osobistościach dla polskiego Kościoła. Cytowano słowa min. m.in. abp Stanisława Gądeckiego, abp Stanisława Wielgusa, abp Sławoja Leszka Głódzia, bp Jana Tyrawy, bp Wojciecha Ziemby.

Krakowianom trudno było nie zwrócić uwagi na to, co miało miejsce na rynku. Uczestnicy demonstracji mieli na sobie stroje przypominające sutanny, habity, czy dziecięce ubrania poplamione farbą, która miała imitować krew. Kolejna demonstracja ma odbyć się w sobotę.

bEhpHitp
Zobacz także: "Dywagacje profesora". Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś się zdenerwował
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhpHitK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(292)
00000
2 tyg. temu
BOŻE WSZECHMOCNY WYBACZ im bo nie wiedzą co czynią
Antykler
2 tyg. temu
I bardzo dobrze .
Słońce
2 tyg. temu
"KTO JEST BEZ WINY, NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM"...kiedy Kościół zaczyna dzielić ludzi na tych lepszych i gorszych, kiedy gardzi innością, która nikogo nie rani, nie krzywdzi, kiedy nawołuje do życia skromnego i każe dzielić się z bliźnim a jednocześnie wyłudza ziemię i majątki,rower jest dla Ecco i bednych a kościół woli limuzyny... wówczas musi uderzyć się mocno w pierś i z pokorą przyjąć krytykę... Nikt w historii świata tyle ludzi nie wymordował w imię Chrystusa. To też daje do myślenia jak pokojowo wprowadzano chrześcijanizm by zwalczać pogaństwo.
bEhpHitL
DKM
2 tyg. temu
Super!
Jaco
2 tyg. temu
Jak by nie patrzeć to niestety prawda wystarczy wpisać w google historia kościoła i można dowiedzieć się prawdy ile na sumieniu ma kościół
Buba
2 tyg. temu
To powinno być karalne, dramat
Ksiądz probos...
2 tyg. temu
Bardzo dobrze jechać z nimi! prawda została ujawniona(i potwierdzona przez Watykan) a wy dalej ich bronicie i smarujecie kieszenie!
Proboszcz
2 tyg. temu
Jak to stare przysłowie mówi - w boże cielsko śmiało pal zielsko
Kazek
2 tyg. temu
Szatan w nowoczesnym wcieleniu. Walczy z Kościołem od zarania dziejów. Dla wiadomości jego wysłanników maszerujacych w manifestacjach tych co wiedzę o religii mają zerową. Jest powiedziane "ty zmiażdżysz mu głowę ono zmiażdży ci piętę". Zatem wasze opluwanie i walka to tylko miażdżenie pięty. Giedyś znowu zmiażdżymy wam głowę.
Luna
2 tyg. temu
Mózgu co prawda nie widać ale widać kiedy go nie ma...
Dzisas
2 tyg. temu
Karolek oddaje nam Słowianom nasze święte miejsca!!!!! Rezerwaty porobili..... Dranstwo , a wszystko po to by czarnym panom dać zarobić.....ci się odwdzięcza w czasie wyborów....
Ewa Jamroz
2 tyg. temu
Byłam i widziałam na Rynku w Krakowie jak ludzie reagowali.Sama chociaż obrzydliwa nie jestem po nagraniu filmu z tego wydarzenia prawie zwymiotowałam. Bardzo trafnie zrobione.Wroce tam dzisiaj i też nagram film.
Tom
2 tyg. temu
Masakra Wszyscy teraz mówią o szacunku do każdego niezależnie kim jest i co wyznaje. To dlaczego mają nie szanować chrześcijan i ich obrzędów, ale jeśli ludzie innego wyznania obchodzili by swoje święto w przestrzeni publicznej to nic takiego nie mogło by się wydarzyć bo trzeba uszankwac ich religie, A jeśli doszło by do obrazy ich swieta to wszędzie byłoby o tym głośno.
bEhpHitD
Bubi
2 tyg. temu
Proszę ich zamknąć za obrazę moich uczyć religijnych !!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić