o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Ksiądz nie miał litości. Dał im miesiąc na wyprowadzkę

361
Podziel się

Trwa dramat mieszkańców jednej z kamienic w Wałbrzychu. Usłyszeli oni od zarządzającego budynkiem księdza, że mają miesiąc na wyprowadzkę. W zamian nie zaproponowano im żadnych lokali zastępczych.

Ksiądz nie miał litości. Dał im miesiąc na wyprowadzkę
Mieszkańcy wałbrzyskiej kamienicy dostali od księdza miesiąc na opuszczenie lokali (Google Maps)
bESBRSdN

Kamienica przy ul. Ruchu Oporu 2 w Wałbrzychu należy obecnie do parafii ewangelicko-augburskiej. Budynek wraz z mieszkańcami zmienił właściciela w 1999 roku, kiedy to został przekazany Kościołowi przez władze miasta. O dramatycznej sytuacji lokatorów donoszą dziennikarze "Interwencji" Polsatu.

Myśmy jako repatrianci z Francji, a konkretnie moi rodzice, dostali to mieszkanie z gminy. Rodzice zmarli i po rodzicach mieszkam tu od 1950 roku – opowiada w rozmowie z reporterami Marian Moskalik, jeden z mieszkańców kamienicy.
bESBRSdP

Dramat lokatorów w Wałbrzychu. Dostali miesiąc na wyprowadzkę

Pod koniec maja nowy administrator zażądał od lokatorów opuszczenia budynku w ciągu miesiąca w związku z planowanym remontem. Nie wskazał jednak, gdzie mają się wynieść. Lokatorzy dowiedzieli się także, że ich mieszkania zostaną całkowicie zmienione.

Według księdza mieszkania są za duże, nierentowne i mają być zmniejszane. To jest tylko kwestia finansowa. Jak zrobią 18 luksusowych apartamentów, to wiadomo, że będą zarabiać. Przez tyle lat nie można było zrobić funduszu remontowego, żeby inwestować w kamienicę, nie można było wyremontować tych mieszkań, które są puste? Nagle zmienił się administrator i nagle znalazły się środki, żeby wyremontować kamienicę? – pyta w rozmowie z dziennikarzami "Interwencji" mieszkaniec Edward Morja.
W ciągu 8 lat zainwestowaliśmy z żoną w mieszkanie około 60 tys. zł – dodaje Moskalik.
bESBRSdV

Lokatorzy nie chcą opuścić swoich mieszkań. "Mogą się nas pozbyć jedynie drogą sądową"

Dziennikarzom "Interwencji" Polsatu udało się porozmawiać z przedstawicielką parafii ewangelicko-augsburskiej. Reporterzy zapytali ją, dlaczego mieszkańcy muszą opuścić lokale w ciągu miesięca.

Jest punkt w prawie lokalowym, który dopuszcza, że jeżeli budynek jest do wglądu albo są jakieś problemy, to tak można. (…) To wypowiedzenie ma chronić lokatorów, w razie gdyby budynek nie spełniał norm – stwierdziła.
bESBRSdW

Mieszkańcy nie chcą jednak opuścić swoich lokali bez prawomocnej decyzji sądu. Z kolei parafia nie przedstawiła alternatywnej propozycji. Spór może ciągnąć się latami.

Piłka jest po stronie księdza. Wszystko zależy od niego, co on będzie chciał robić. Jeżeli się uprze i się będzie chciał nas pozbyć, to tak jak tutaj sąsiad powiedział: jedynie drogą sądową. Chyba, że się zacznie z nami dogadywać i jakieś propozycje zaczną spływać z jego stron – podsumowuje Edward Morjak.

Obejrzyj także: Warszawa. Zawaliła się ściana remontowanej kamienicy

bESBRSdX
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESBRSeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(361)
Seniorka
4 miesiące temu
Przecież utrzymanie budynku kosztuje. Płacą NIKŁE CZYNSZE, A TERAZ LARUM. We własnym domu też trzeba remonty przeprowadzać, ale jak ktoś ma mentalność Cygana, to tego nie pojmuje.Dorze żyć kosztem trosk innych.
Gostek
4 miesiące temu
Ta kamienica to ruina.Jak sie zawali , to kto bedzie odpowiadal? Pastor i o to chodzi.
zarządca
4 miesiące temu
no ja uważam, że kościoły są za duże, trzeba wydzielić mniejsze izby, zrobić apartamenty i wtedy będą rentowne i nie będzie trzeba ich dotować z budżetu i kleru też!
bESBRSer
Yuki
4 miesiące temu
Znowu Mt5,11-12. A wystarczyło napisać pastor
Krys
4 miesiące temu
Dlaczego w tytule mowa o księdzu a nie o PASTORZE.MANIPULUJECIE .
Fff
4 miesiące temu
Bardzo dobrze, Niemcy dawali 2 godziny, a dobrodziej okazał serce.
Blankos
4 miesiące temu
W kościele nie ma nic za darmo nawet nie pochowają człowieka który nie zapłaci ale przecież chodził do kościoła przez całe życie to płacił.Kasa zaądzi Kościołem a babcie całe renty księża odaja
Judasz
4 miesiące temu
Trzymam stronę lokatorów i pastor musi im zagwarantować lokale o takim samym standardzie ale co do nieruchomości Ewangelickich w całym kraju to sporo przejął kościół katolicki za przyzwoleniem komunistów Kościół katolicki powinien zwrócić ewangelickie nieruchomości i ziemię
Blankos
4 miesiące temu
Już niedługo czasu zostało tym biznesmen w sutannie bo ludzie już są mądrzejsi i wiedzą że chodzi im tylko o kasę a nie o nawracanie ludzi.Wiec chcą się nachapac puki mogą bo już mało czasu zostało
Bon
4 miesiące temu
A co to moda jakaś? Nie dość,że utrzymujemy DARMOZJADÓW to jeszcze bogacą się pozbywając się ludzi z nieruchomości? A gdzie życie w skromności? Tylko KASA i KASA. Chyba im się rolę pomyliły. Chcą PRACOWAĆ jako kapłani oraz robić biznes!Ojciec Dyrektor daje im dobry wzór,jak w zacofanym kraju kombinować aby jeździć wozami za miliony i za pół darmo ziemię i nieruchomości kupować.skandal!
Bobo
4 miesiące temu
zostanę pastorem może i mi miasto przekażę jakiś budynek
gość
4 miesiące temu
W każdym mieście ilość pustych mieszkań w starych kamienicach jest coraz większa bo właściciele albo nie maja pieniędzy na remont, albo nie mają możliwości go przeprowadzić. Tak naprawdę właściciel nie dysponuje swoją własnością. Oczywiście miesiąc to mało bo powinny być ze trzy i żadnego podawania powodu. Chce mieć pustą kamienicę to jego własność.
Tara
4 miesiące temu
Na to wskazuje czy to kosciol katolicki czy ewangelicki wszedzie to samo ciagle mało i mało , a kto winny? My Boże owieczki .Teraz niech miasto zapewni mieszkania .To co się taraz dzieje to wskazuje, że zbliżamy się już do końca.Mialam nadzieję , że w innych kościołach szanuje sie ludzi, ale się pomyliłam .Szkoda.Pieniadz rządzi .
bESBRSej
gość
4 miesiące temu
Takie idiotyczne prawo jest w Polsce: lokator może wszystko i za nic nie odpowiada a właściciel nie może nic a za wszystko odpowiada.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić