Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Ksiądz oskarżony o molestowanie pacjentki. Przesłuchano abp Jędraszewskiego

128
Podziel się:

Arcybiskup Marek Jędraszewski został przesłuchany przez prokuraturę w związku ze sprawą duchownego, który miał molestować pacjentkę oddziału paliatywnego - informuje portal tvn24.pl. Krakowska kuria przez cztery lata ukrywała informacje o zachowaniu innego duchownego - Kazimierza K.

Ksiądz oskarżony o molestowanie pacjentki. Przesłuchano abp Jędraszewskiego
Ksiądz oskarżony o molestowanie pacjentki. W sprawie przesłuchano abp Jędraszewskiego (Getty Images)

Ta historia zszokowała opinię publiczną. Sprawa księdza kapelana Kazimierza K., którego w 2017 roku zastano w dwuznacznej sytuacji, wskazującej na molestowanie seksualne niepełnosprawnej intelektualnie pacjentki w szpitalu w Makowie Podhalańskim, trafiła pod lupę śledczych dopiero w lutym 2021 roku.

Zanim jednak do tego doszło, kuria wiedząc o czynie księdza praktycznie od samego początku, nie zawiadomiła prokuratury. Ponadto, ksiądz Kazimierz K. został jeszcze w tym samym roku przeniesiony ze swojej ówczesnej parafii do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach pod Wadowicami.

Przypomnijmy, że jedna z pacjentek prawie po każdej wizycie duchownego była pobudzona. Twierdziła też, że odwiedzał ją szatan. To zaniepokoiło personel oddziału, który zaczął uważniej przyglądać się duchownemu i w końcu przyłapał go na obmacywaniu półprzytomnej staruszki.

O sprawie zrobiło się ponownie głośno w ostatnich dniach. Według informacji dziennikarzy TVN24, do przesłuchania abp. Marka Jędraszewskiego miało dojść już w piątek 9 września, ale dopiero teraz udało się to ustalić stacji. Co ciekawe, Arcybiskup nie został jednak wezwany do siedziby krakowskiej prokuratury okręgowej. To prowadzący sprawę śledczy wraz z asystentką pojechał do siedziby metropolity przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

Śledztwo w sprawie molestowania prowadziła prokuratura z Suchej Beskidzkiej, ale kwestia możliwego popełnienia przestępstwa przez metropolitę (art. 240 Kodeksu karnego, "karalne niezawiadomienie o przestępstwie") została wyłączona do odrębnego śledztwa i przekazana do prokuratury w Krakowie.

Co grozi księdzu?

W sierpniu ksiądz usłyszał zarzut molestowania seksualnego. Po tym, jak akt oskarżenia wobec Kazimierza K. trafił do sądu, nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Duchownemu grozi do ośmiu lat więzienia.

Zobacz także: Coraz mniej uczniów na religii? Rzecznik Episkopatu odpowiada
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(128)
Zdzisiek
2 tyg. temu
Jak to sie stalo ze proste xhlopy ze wsi zakladaja sutanne i kieruja spoleczenstwem. Jak do tego dopuscilismy.
Precz
2 tyg. temu
Niepelnosprawna nie obroni sie... Szczyt chamstwa i brak serca. Precz z kosciolem.
Razor
2 tyg. temu
Modlę się abym doczekał chwili kiedy Jędraszewski zostanie odsuniety od życia społecznego. Kierując się jego średniowieczną logiką conajmniej pręgierz jeśli nie stos. Wbicie na pal mogło by być zbyt przyjemne.
bujdyła
2 tyg. temu
Rękę wsadził ksiądz, ale palcem kierowała Matka Boska.
Precz
2 tyg. temu
Niepelnosprawna nie obroni sie... Szczyt chamstwa i brak serca. Precz z kosciolem.
Wierzący
2 tyg. temu
Pan Jędraszewski nie uznaje zwierzchnictwa Polskich Sądów i Prokuratury w Polsce (to dlatego muszą się prokuratorzy upokarzać przed nim). On ma swoje sądy w Watykanie, a na terenie Polski tylko kasuje ofiarę i sieje z ambony nienawiść do Ludzi, napuszczając jednych na drugich. I nikt mu nic nie zrobi, bo wszyscy się go boją...
Staś 67
2 tyg. temu
Idąc na msze doskonale wiem że msze odprawia ksiądz-gej, spowiada ksiądz-gej, komunię do ust gołą ręką też włoży ksiądz-homoseksualny. Gdy o tym pomyślę mam nie do powstrzymania odruch wymiotny. Ciekawostką jest że sakrament małżeństwa normalnym Młodym Parom też udziela ksiądz-homo. Chrzcił Wsze dziecko będzie też tego typu ksiądz.To takie urocze. Ale, z patrząc na to inaczej, czy orientacja gejowska prawie wszystkich księży ma jakiekolwiek znaczenie ?
Ciekawy
2 tyg. temu
Co łączyło jędraszewskiego i paetza oprócz wspólnej modlitwy ?
katolik
2 tyg. temu
Jędraszewski, i wszystko w temacie.
25lat wierząc...
2 tyg. temu
Kryzys kapłański w u niektórego księdza, jest wywołany brakiem wiary, ludzi w danej parafii . Z Bogiem!
Poznaniak
2 tyg. temu
I jeszcze "obrońca wartości" i "rodziny", Jędraszewski w tle. masakra.
Prawdy o świe...
2 tyg. temu
To nie jest norma tylko codzienne nadmuchiwanie propagandowej bańki używając do tego niewielkiej grupy degeneratów by wzbudzić w ludziach określone reakcje. I teraz szok - nie tylko w tym popularnym u nas temacie. Jak dzieci we mgle...
qw3e
2 tyg. temu
hahaha jaki rzad kaki kosciół
kmac
2 tyg. temu
Przy każdym kościele diabeł ma swoją kaplicę!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić