"Lekarz" doprowadził ją do ruiny. Poznali się w internecie

19

Policjanci z Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) ustalają okoliczności oszustwa na szeroką skalę, którego ofiarą padła jedna z mieszkanek powiatu. Kobieta zgłosiła się na komisariat i powiedziała, że straciła 3 tys. euro przez "lekarza z Jemenu", którego poznała na portalu randkowym.

"Lekarz" doprowadził ją do ruiny. Poznali się w internecie
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Marko Geber)

W połowie września mieszkanka Pisza na jednym z portali społecznościowych nawiązała kontakt z mężczyzną, który powiedział, że jest lekarzem i pracuje w Jemenie. Twierdził, że jest wdowcem z Włoch na stałe mieszkającym w Rzymie. Relacje między kobietą a mężczyzną układały się znakomicie, uczucie kwitło, więc ten zaproponował, że przyjedzie do Polski na urlop.

"Lekarz" oszukał kobietę. Straciła 3 tys. euro

Aby spełnić swoje marzenie, potrzebował jednak 3 tys. euro. Kobieta uwierzyła "włoskiemu lekarzowi" i bez wahań przelała pieniądze. Po trzech dniach otrzymała wiadomość od tego "lekarza", że potrzebna jest jeszcze kwota 10 tys. euro, aby opłacić wymianę personelu medycznego w zastępstwie za niego w Jemenie.

Tych pieniędzy kobieta już nie przelała, ponieważ zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Zwróciła się do Komendy Powiatowej w Piszu w zeszłym tygodniu.

Nie jedyne podobne oszustwo

Policjanci z Pisza poinformowali, że to nie jest jedyne podobne oszustwo zgłoszone tego dnia. Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przyszedł też mężczyzna, który poinformował, że stracił 12 tys. złotych. Zadzwoniła do niego najpierw osoba podająca się za pracownika banku, która poinformowała, że ktoś próbował wziąć na niego kredyt.

Konsultant z banku zaproponował założenie nowego bezpiecznego konta. Należało jedynie wypłacić pieniądze z dotychczasowego konta i wpłacić je na podany numer nowego konta. Chwilę później pokrzywdzony otrzymał kolejny telefon.

Stracił 12 tys. złotych

Tym razem dzwoniła osoba podająca się za policjanta, która potwierdziła, że ktoś próbował go oszukać. W tej sytuacji pokrzywdzony wypłacił w bankomacie pieniądze i za pomocą kodów BLIK wpłacił je na nowe konto. W ten sposób mężczyzna stracił 12 tys. złotych.

Zobacz także: Marta Lempart: policja użyła gazu, są zatrzymani. Komunikat służb
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić