Leśnik w szoku. W grudniu tego się nie spodziewał

7

Na profilu Lasów Państwowych na Facebooku pojawiło się zdjęcie, którego w grudniu raczej trudno było się spodziewać. Okazało się, że jeden z leśników pod koniec roku przyniósł do domu kleszcza.

Leśnik w szoku. W grudniu tego się nie spodziewał
Kleszcz (Facebook, Lasy Państwowe)

Zimowe spacery po lasach często kojarzą się z perspektywą spokojnego, acz mozolnego przedzierania się po grząskiej, leśnej głuszy. Od czasu do czasu można także spotkać dziką zwierzynę, która przemierza połacie lasu w poszukiwaniu pożywienia.

Najnowsze zdjęcie, opublikowane na profilu Lasów Państwowych, pokazuje jednak sytuację, którą trudno spotkać pod koniec grudnia. Jeden z leśników pochwalił się bowiem nietypowym znaleziskiem.

Leśnik odkrył bowiem na swojej skórze kleszcza. To pajęczak, którego występowanie jest zdecydowanie bardziej kojarzone z letnią porą, zwłaszcza po opadach deszczu. Jego pojawienie się w środku zimy dla wielu z nas może być zaskakujące, ale osoby komentujące tę fotografię nie są zdziwione tym faktem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szczepienie na odkleszczowe zapalenie mózgu. "Zainteresowani są głównie rodzice"

Wiele osób zwraca uwagę na fakt, że kleszcze występują już przez cały rok. Co więcej, niektórzy twierdzą, że znajdują je także na śniegu, a także przy ujemnych temperaturach. Komentujący mówią, iż widać to zwłaszcza w przypadku zwierząt - koty czy psy przynoszą po spacerach nawet po kilka sztuk tych groźnych roztoczy.

Idziesz na spacer? Uważaj!

Warto więc pamiętać, że po zimowych, leśnych spacerach konieczne staje się sprawdzenie różnorodnych miejsc na naszym ciele. Kleszcze - wobec dość grubego ubioru przy niskich temperaturach - możemy aktualnie znaleźć głównie na głowie czy karku.

Pozbycie się kleszczy jest bardzo istotne w kontekście naszego zdrowia. Te roztocza przenoszą szereg groźnych chorób, które mogą stanowić spore zagrożenie także dla naszego życia. Mowa tutaj zwłaszcza o boreliozie, ale także gorączce krwotocznej czy anaplazmozie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić