Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Lubiany prezenter radiowy stracił głos. Dramatyczny apel

10
Podziel się:

Znany radomski dziennikarz Radia Eska i VOX FM zmaga się z poważnymi powikłaniami. Jakub Białczak w ubiegłym roku przeszedł udar. Wywołało to ogromne spustoszenie w jego organizmie. Radiowiec stracił choćby głos, którym do tej pory zarabiał na życie. Żona oraz znajomi dziennikarza proszą o pomoc finansową na jego rehabilitację.

Lubiany prezenter radiowy stracił głos. Dramatyczny apel
Dziennikarz Radia Eska i VOX FM Jakub Białczak zmaga się z powikłaniami po udarze (Instagram)

Zbiórka finansowa na pomoc Jakubowi Białczakowi ruszyła kilka dni temu. Jak dotąd radiowca wsparło 430 osób. Choć zebrano już 28 tys. zł, do osiągnięcia celu zbiórki brakuje jeszcze 1,7 tys. zł. Dziennikarz co miesiąc potrzebuje na rehabilitację ok. 4 tys. zł.

Dramat reportera Radia Eska. Wymaga kosztownej rehabilitacji

O pomoc dla swojego kolegi poprosili redakcyjni koledzy Jakuba z Radia Eska i VOX FM. Na stronie rozgłośni wystosowali specjalny apel.

Z pasją i zaangażowaniem przygotowywał dla Was informacje z Radomia i Grójca. Dziś sam potrzebuje wsparcia. Trwa publiczna zbiórka na rehabilitację naszego redakcyjnego kolegi Kuby Białczaka. Liczy się każda złotówka – napisano.

Udar zabrał mu głos. Radomski dziennikarz walczy o powrót do zdrowia

Szczegółami dramatu podzieliła się na stronie zbiórki żona Jakuba, Ewelina. Podkreśliła, że 19 kwietnia ubiegłego roku jej życie "zamieniło się w koszmar".

Mój kochany Kuba dostał rozległego udaru móżdżku. Walka o jego życie trwała wiele tygodni i była największym wyzwaniem mojego życia. Udar spowodował ogromne spustoszenie - porażenie czterokończynowe, utrudnienia w przełykaniu. Choroba zabrała mu też głos - tak dotychczas dla niego ważny – czytamy w opisie.

Kuba Białczak związany jest z Radiem Eska i VOX FM od 2015 roku. Był reporterem na wydarzeniach miejskich i sportowych.

Prawdziwy reporter z pasją. My, jego koledzy i koleżanki wiemy, jaki jest to pracowity człowiek. Jego praca zawsze była wykonywana na 500 proc. Kuba "Zwierzak" to świetny, konkretny facet, który nigdy nie odmawiał pomocy – podsumowują koleżanki i koledzy dziennikarza z pracy.

Obejrzyj także: Gorąco w studiu. Poszło o Mejzę. Dziennikarz musiał interweniować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
INWESTOR
4 miesiące temu
LECZENIE UDARU,POLEGA,NA,PODANIU,LEKÓW TROMBOCYTOWYCH
Halibut
4 miesiące temu
Powinien pić jajko co ranek i wieczorem
proszeopomoc ...
4 miesiące temu
.. ... żeby nie sytuacja w jakiej się znalazłam nie napisałabym tutaj ...jednak już nie wiem co....robić .. nie mam wyjścia.... dlatego proszę ludzi dobrego serca jakąkolwiek pomoc.. mam na imię Marzena Winiarska , Mieszkam w Chełmnie ...na codzień pracuje i uczęszczam do szkoły. .. mieszkam sama w starej kamienicy w mieszkaniu bez toalety, sprawnego ogrzewania i ciepłej wody. Muszę ogrzewać mieszkanie farelkami na prąd co jest bardzo kosztowne i większość pieniędzy jakie mam idzie na rachunki za prąd. Dodatkowo spłacam zadłużenie mieszkania w którym mieszkam ,zrobione przez moją Mamę. Choruje na nadciśnienie i depresje. W listopadzie dotkliwie sie poparzyłam ( brzuch) muszę teraz kupować maści by zredukować blizny które są spore....po zakupie leków i zapłaceniu rachunków czasami zostaje mi na miesiąc 150 zł na jedzenie a czasami nawet mniej... Obecnie mam jeszcze 20 zł do końca miesiąca.... Często są takie dni w których nie mam za co kupić jedzenia.. muszę jakoś przeżyć oraz pokryć choć cześć rachunków by nie martwić się o to czy będę mieć za co jeść.... Jestem na skraju załamania nerwowego,.. nie mam kogo nawet prosić o pomoc....czuje się osamotniona z tym wszystkim.... błagam ludzi dobrego serca o jakakolwiek pomoc bym mogła chociaż na chwile odbić się od dna i zauważyć sens w swoim życiu... Dziękuje za każdą okazaną pomoc.. 95 1940 1076 5645 9448 0000 0000 Życzę wszystkim Dobrej Czwartkowej Nocy... Marzena ... ..
piSS
4 miesiące temu
Oho a gdzie ZUS?
Ela
4 miesiące temu
Te udary to są te choroby współistniejące po zaszczepieniu się?
Jacek a
4 miesiące temu
Pewno źle mówił o Jarku z grockiej
Polak
4 miesiące temu
trzeba było się nie szczepić. a teraz żebranina. napisz do morawieckiego i niedzielskiego. niech ci zapłacą a odszkodowanie za głupotę.
Morawietzki
4 miesiące temu
Zaszczepiony???😳
Yes
4 miesiące temu
Coś dużo tych udarów i nagłych zgonów ostatnio
Sędzia sądu O...
4 miesiące temu
Modlę się żeby wszystko było dobrze. Życzę zdrowia i wytrwałości.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić