Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Lubuskie. Kradł drewno. Mężczyzna gorzko pożałował

21
Podziel się

Nietypowy wypadek w lesie w okolicach Sulęcina (woj. lubuskie). Nielegalna wycinka drzew zakończyła się poważnym wypadkiem drwala. Po skomplikowanej akcji ratunkowej mężczyzna został zabrany przez śmigłowiec ratunkowy do szpitala.

Kradł drewno w lubuskim. Mężczyzna gorzko pożałował
Kradł drewno w lubuskim. Mężczyzna gorzko pożałował (Nadleśnictwo Sulęcin)

Nielegalna wycinka drzew mogła skończyć się tragedią. Ratownikom PSP Sulęcin, Straży Leśnej Nadleśnictwa Sulęcin oraz KP Policji w Sulęcinie przyszło zmierzyć się z nietypowym wyzwaniem. Otrzymali zgłoszenie o poważnym wypadku mężczyzny, który nielegalnie ścinał drzewa w lesie w okolicach Sulęcina w województwie lubuskim.

Drzewo spadło na nogę drwala, miażdżąc ją i wgniatając w ziemię. Funkcjonariusze nie bez trudności przyjechali na miejsce wypadku, dojazd wąską i zarośniętą leśna drogą nie należał do najłatwiejszych. Ratownicy piechotą dotarli do ofiary wypadku.

Mężczyzna leżał na ziemi, był przytomny. Ratownicy zbadali go i podali mu leki, a potem wycofali się, robiąc miejsce strażakom. Służby musiały wyciąć kilka drzew, żeby jakikolwiek pojazd mógł zbliżyć się do rannego. Potem zaczęła się skomplikowana akcja ratunkowa, strażacy musieli zabezpieczyć pień drzewa przed podniesieniem go.

Do stabilizacji użyto pni drzew, napinających pasów transportowych, drabin przenośnych oraz wyciągarki z pojazdu gaśniczego. Następnie z obu stron wykonano podkopy, w które włożono dwa rozpieracze ramieniowe i przy ich pomocy podniesiono drzewo wzdłuż jego osi aby wydostać nogę poszkodowanego - tłumaczy biuro prasowe PSP Sulęcin.

Ranny mężczyzna został zabrany śmigłowcem ratunkowym do szpitala. Służby nie precyzują, co się stało z kolegami przygniecionego drwala po wypadku. Można domniemywać, że uciekli z lasu przed przyjazdem funkcjonariuszy policji i straży leśnej. Za nielegalny wyrąb i kradzież drewna z lasów państwowych grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Niech ten nieszczęśliwy wypadek będzie przestrogą dla innych, aby nie dopuszczali się kradzieży drewna. Sprawca niewątpliwie poniesie wysokie koszty materialne i zdrowotne swego nieodpowiedzialnego i niczym nieuzasadnionego czynu, bowiem legalnego zakupu drewna opałowego posiadającego certyfikaty można w każdej chwili dokonać w Nadleśnictwie Sulęcin - podkreślają pracownicy nadleśnictwa.

Zobacz też: To się nazywa mieć szczęście

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(21)
vsd v
2 tyg. temu
Tacy złodziej często wycinają najlepsze okazy pozostawiane w celu odrodzenia drzewostanu. Nie żal mi go. Jak wujek złapał takich na kradzieży jego drewna, to go bardzo dotkliwie pobito...
Mat
2 tyg. temu
Straszne i przykre. Niestety to nie była raczej wycinka z biedy, tylko z chęci zysku. Wg opisu ścięli pożądane drzewo, do tego trzeba sprzętu i ludzi. Sam tego nie zrobił i sam tego, by z lasu nie wywiózł. Ekolodzy czepiają się legalnych wycinek, a szabrowników nikt się nie czepia. Wycinki szabrownicze są widoczne gołym okiem i ekolodzy mogliby tym się zająć. Tylko ekologia w Polsce to ściema, szczególnie Greenpeace!
Turmezistan
2 tyg. temu
W religiach Wschodu jest coś takiego jak "karma". A i Jezus mówił: Jaką monetą płacisz, taką i tobie zapłacą.
Jan
2 tyg. temu
Natura obroniła się przed szkodnikiem
Hgfdfgg
2 tyg. temu
A byl taki minister co tysiące drzew nielegalnie wykarczował
Najnowsze komentarze (21)
emeryt
2 tyg. temu
Miło czytać takie wiadomości.
ewa
2 tyg. temu
natura (jak widac) nierychliwa, ale sprawiedliwa. chociaz..... w tym przypadku bardzo sie pospieszyla. I SŁUSZNIE
oli
2 tyg. temu
wy wszyscy jestescie czysci.nigdy nic nie ukradliscie i nic z pracy nie wyniesliscie zastanowcie sie zanim napiszecie cos
Jan
2 tyg. temu
Pojechali ratować złodzieja.A za czyje pieniądze.Moje i innych płacących podatki.Prokurator powinien wystąpić do sądu o zabezpieczenie mienia na pokrycie całej akcji i przyszłą karę.Zero tolerancji dla złodziei mienia publicznego.
pobożny arab
2 tyg. temu
poobcinać złodziejowi obie ręce
Polak!
2 tyg. temu
Dlugoletnie wiezienie dla mordercow przyrody!!!! Odrabal bym mu ta noge!!!
gosc
2 tyg. temu
wystarczylo wyciac krazek 30 cm i wyjac noge ,a tu akcja na pul lasu
gosc
2 tyg. temu
powinni go dobić
pyx
2 tyg. temu
A czy można słodko pożałować?
fakt
2 tyg. temu
Gdyby miał dobrego prawnika to i odszkodowanie od nadleśnictwa mógłby dostać.
jan47
2 tyg. temu
5: NIE KRADNIJ!!!
siux
2 tyg. temu
"lasy państwowe " wycinają drzewa dla takiego samego zysku jak ten drwal tylko nie muszą się z tym kryć bo mają monopol.
Szyszko 2
2 tyg. temu
Ta wiadomość powinna być dobrym tematem dnia.jak miło że sam się znokautował.
leshido
2 tyg. temu
A kim są pracownicy tzw. Lasów państwowych czyli nas wszystkich? To są najwięksi złodzieje
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić