Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JAR
|

Maję i Filipa przywiązali do drzewa. Obok tajemniczy list

3
Podziel się

Na Dolnym Śląsku doszło do niecodziennej sytuacji. Na środku wsi znaleziono dwa psy - Maję i Filipa przywiązane do drzewa. Wiadomo już dlaczego tak się stało. Wyjaśnił to list.

Maję i Filipa przywiązali do drzewa. Obok tajemniczy list
Psy przywiązane do drzewa po śmierci właściciela (Getty Images, Daisuke Morita)

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ktoś porzucił psy, ponieważ się nimi znudził. Nie w tym wypadku. Jak relacjonuje TVN24, psy zostały przywiązane do drzewa, jednak obok zostawiono wyprawkę dla czworonogów: koce, dwa legowiska, miskę z wodą oraz pięciokilogramowy worek karmy. Był też list, który wszystko wyjaśnił.

W piątek po godzinie 11 mieszkanka wsi Godzikowice zauważyła dwa psy przywiązane do drzewa na miejscowym placu. Kobieta powiadomiła straż gminną, jednak potem psy znalazły się już u niej na podwórku.

Pani powiadomiła nas, że psy są już u niej na posesji. Urwały się ze smyczy i poszły do niej pod ogrodzenie. Wpuściła je, żeby nie uciekły. Pytaliśmy kobiety czy kojarzy te psy, czy wie do kogą należą, ale nigdy wcześniej ich nie widziała. Wysłaliśmy na miejsce odławiacza psów - tłumaczył Stanisław Beśka, p.o. komendanta Straż Gminnej w Oławie.

List wszystko wyjaśnił

Najważniejszy w tej sprawie okazał się list. Można w nim przeczytać, że poprzedni właściciel czworonogów już nie żyje. Autor listu dodaje także, że on sam jest za stary i nie ma warunków, aby przygarnąć dwa psy.

Czworonogi obecnie przebywają w przytulisku dla zwierząt w Zakrzowie. Jeśli w ciągu 2-3 tygodni nikt się po nie nie zgłosi, zostaną przekazane do schroniska w Świdnicy.

Pieski są bardzo grzeczne. Bardzo łagodne i ufne w stosunku do ludzi. Super żyją ze sobą. Są praktycznie gotowe do adopcji, szkoda by było je rozdzielać - powiedział Adam Polit z Przytuliska dla Zwierząt w Zakrzowie.
Zobacz także: Kłótnia Tuska z dziennikarzem TVP. Ekspert komentuje wprost
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Dorota
3 miesiące temu
Uwielbiam psy i nie potrafiłabym ich gdzieś zostawić :( Mimo że to okropne sieściuchy i co drugi dzień czyszczę sofy, a codziennie roomba odkurza podłogi to ich kocham ponad życie!
Ada
3 miesiące temu
Oby ktoś go kiedyś do drzewa przywiązał
Nemeczek
3 miesiące temu
W końcu ktoś normalny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić