Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Martwe ryby w Gdańsku. Znana jest przyczyna

262
Podziel się:

Jak informuje spółka Gdańskie Wody, śnięte ryby wyłowiono ze stawu w Parku Reagana, tuż przy pasie nadmorskim. Na szczęście sprawa nie ma związku z katastrofą ekologiczną na Odrze, a z przyduchą.

Martwe ryby w Gdańsku. Znana jest przyczyna
Martwe ryby w stawie w Gdańsku. Znana jest przyczyna (Gdańskie wody)

Park im. Ronalda Reagana na Przymorzu to największy z gdańskich parków. Na jego terenie znajdują się dwa zbiorniki wodne oraz tereny rekreacyjne: nowoczesne ścieżki rowerowe, place zabaw i skatepark. Jest to popularne miejsce, bowiem cały obszar parku jest całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów silnikowych. Mieszkańcy chętnie spędzają tu wolny czas.

Przez najbliższe dni woda w zbiornikach na terenie Parku Reagana będzie napowietrzana. Jak informuje spółka Gdańskie Wody, śnięte ryby wyłowiono ze stawu w trwającym tygodniu. Na szczęście sprawa nie ma związku z katastrofą ekologiczną na Odrze, tylko z przyduchą.

Przyducha to, najprościej pisząc, określenie sytuacji, w której w zbiorniku wodnym dochodzi do śmierci ryb z powodu niewystarczającej ilości rozpuszczonego w wodzie tlenu. Jego niedobór może zaistnieć w sytuacji, gdy w wodzie znajduje się zbyt dużo materii organicznej (zwłaszcza obumarłej), a także gdy woda jest zanieczyszczona. Latem deficyt tlenowy związany jest dodatkowo z wysoką temperaturą.

Utrzymująca się przez dłuższy czas podwyższona temperatura wody, powoduje obniżenie ilości rozpuszczonego tlenu, którego może być zbyt mało, by zaspokoić potrzeby niektórych gatunków ryb. Te bardziej tolerancyjne dobrze radzą sobie z aktualnym poziomem tlenu. Aby poprawić warunki bytowe i jakość wody, jest ona napowietrzana przez aeratory i motopompy. W kolejnych dniach będziemy kontynuować prace. Planujemy przeprowadzać je w godzinach nocnych - przekazała portalowi trójmiasto.pl Agnieszka Kowalkiewicz, rzeczniczka spółki Gdańskie Wody.

Śnięte ryby w stawie w Gdańsku. Pierwszy sygnał we wtorek

Łącznie około 200 sztuk śniętych ryb wyłowiono ze stawu w Parku Reagana. Pierwsze sygnały o tym, że coś złego dzieje się w stawie, pojawiły się we wtorkowy wieczór 23 sierpnia. Wówczas na miejscu pojawili się pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Inspekcji Ochrony Środowiska, a także policja.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(262)
Czekamy
3 miesiące temu
A gdzie Szczerba i joński? Tylko czekać, jak zorganizują konferencje oskarżając rząd PiS-u o trucie rzeki. A na pewno winny jest KGHM
Yyui
3 miesiące temu
A dlaczego w Odrze to nie była przyducha i wrogie rządowi media wydały wyrok że to wina rządu .W Gdańsku pani prezydentowa w tym czasie być może kupowała gorzałę i nie miała czasu zająć się sprawą.
HGW.
3 miesiące temu
A gdzie włodarze tego pięknego miasta, w Biedronce po gorzałę stoi ?
Xxxxx
3 miesiące temu
Prezydentowa Gdańska dostała zraczki ,bo spada poparcie PO .
Kolunio
3 miesiące temu
A ja myślałem że to wina PiS.😂😂😂😂
wawa
3 miesiące temu
no i TRZASNĘŁO
Andżelika
3 miesiące temu
Macie błąd w artykule. Na miejscu była Specjalistyczna Jednostka Ratownictwa Weterynaryjnego (SJRW) a nie inspekcja weterynaryjna.
Mick
3 miesiące temu
Jak może mieć śnięcie ryb związek z Odrą jak rzeka Odra płynie kilkaset kilometrów od Gdańska.
cud
3 miesiące temu
Jezus skaził chodząc boso bo wodzie.
winny
3 miesiące temu
Wczoraj po pijaku nasiusiałem do Wisły. Czuję się winny.
Edx
3 miesiące temu
POdpaska Dulkiewiczowej zatruła tę wodę . Rtęcią oczywiście !!!
wer
3 miesiące temu
lepiej być cicho. zaraz "inteligencja z PO" zażąda odwołania prezydenta miasta. Bo nic nie zrobił a powinien chociaż widłami wodę mieszać.
he he he
3 miesiące temu
TrzasKOwski robi zrzut z KOlektora ,efekty widoczne
Ryba
3 miesiące temu
A kiedy ten nic nie robiący twór Polskie wody złapie przyducha. Ten sztuczny twór to najgorsze co mogło się przytrafić w Polsce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić