aktualizacja 

Masz papieski w Poznaniu odwołany. Organizator ma "gorący apel"

184
Podziel się:

W niedzielę 2 kwietnia w Poznaniu najpierw miał odbyć się marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, a potem kilkugodzinne czuwanie. Oba te wydarzenia musiały zostać jednak odwołane. Dlaczego?

Masz papieski w Poznaniu odwołany. Organizator ma "gorący apel"
Masz odwołany. Jest apel organizatorów. O to proszą (Wikimedia Commons, Thalion77~commonswiki)

Jak informowaliśmy kilka dni temu, w niedzielę 2 kwietnia, w rocznicę śmierci papieża, w całej Polsce odbędą się marsze papieskie. Ma to być wyraz wsparcia dla Kościoła Katolickiego.

"Gazeta Wyborcza" dotarła jednak do informacji, które mówią o tym, że marszu w Poznaniu nie będzie. Dlaczego? Katechista Jacek Sommer podkreślił, że zmiana jest spowodowana chęcią uczestnictwa większości Polaków w Narodowym Marszu Papieskim w Warszawie.

Myślałem, że moja prywatna inicjatywa spotka się ze zrozumieniem poznańskich kręgów kościelnych, począwszy od Pałacu Arcybiskupiego, a skończywszy na lokalnych wspólnotach. Niestety, nic z tych rzeczy - powiedział "Gazecie Wyborczej" Sommer.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" - gra komputerowa o Janie Pawle II

Jak dodał, w pojedynkę nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników, co liczy się dla niego najbardziej, i stąd taka decyzja o odwołaniu marszu. Ostatecznie 2 kwietnia w Poznaniu miało odbyć się tylko czuwanie modlitewne pod krzyżem papieskim na Łęgach Dębińskich od godziny 15:00.

Odwołano marsz, odwołano czuwanie. Dlaczego?

Jak się okazuje, również czuwanie modlitewne będzie musiało zostać odwołane. Powód? Jak podkreśla portal epoznan, miejsce to zostało zarezerwowane na dzień 2 kwietnia w Urzędzie Miasta, w godz. 8 do 22 przez anonimowe osoby.

Z powodu sytuacji grożącej konfrontacją, zwracamy się z gorącym apelem do poznaniaków, by indywidualnie składali kwiaty czy znicze, nawiedzając Krzyż Papieski przy ul. O.M. Żelazka w niedzielny dzień 2 kwietnia - napisał Stanisław Grzesiek, organizator spotkania.

Jak czytamy, 15 marca do Urzędu Miasta wpłynęły cztery zgłoszenia o organizacji zgromadzenia publicznego w godzinach 8.00 - 22.00 w najbliższą niedzielę w czterech lokalizacjach na terenie miasta: na placu Mickiewicza, na placu przy ulicy Ostrów Tumski, przy Krzyżu Papieskim oraz w Parku Drwęskich przy Pomniku Powstańców.

Organizator spotkania modlitewnego z kolei zgłosił zgromadzenie przy Krzyżu Papieskim dzień później, 16 marca i jego zawiadomienie nie zawierało wszystkich elementów wymaganych ustawą.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach w mediach pojawiły się zarzuty wobec Karola Wojtyły, dotyczące między innymi tuszowania przypadków pedofilii w Kościele. W związku z tym w niedzielę w wielu miejscach w Polsce odbędą się marsze w obronie dobrego imienia Kościoła oraz św. Jana Pawła II.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić