Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Matura poprawkowa 2020. Co było na poprawce z języka polskiego?

0

Matura poprawkowa z języka polskiego już za nami. W tym roku odbyła się bardzo późno, a to oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa. Co pojawiło się na poprawce?

Matura poprawkowa 2020. Co było na poprawce z języka polskiego?
Matura poprawkowa z języka polskiego. Co się pojawiło? (Pixabay)

Ci, którzy nie zdali matury z języka polskiego w pierwotnym terminie, 8 września przystąpili do poprawki. Wiemy już, jak brzmiał temat rozprawki.

Nadzieja - źródło duchowej siły czy słabości człowieka? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanego fragmentu "Lalki" Bolesława Prusa, całej powieści oraz wybranego tekstu kultury - taką pracę mogli napisać maturzyści.

Mogli, bo do wzięcia była też interpretacja wiersza. Trzeba było przeanalizować utwór Leopolda Staffa pt. "Orędzie". Konieczne było postawienie tezy interpretacyjnej i przedstawienie uzasadnienia.

Oczywiście można się domyślać, co wybierali uczniowie. Maturzyści raczej nie przepadają za interpretacją wierszy. Wolą pisać rozprawki, które częściej pojawiają się na zajęciach i sprawdzianach.

Matura poprawkowa 2020. Odczucia maturzystów

Kiedy spojrzymy na Twittera, możemy wywnioskować, że maturzyści są zadowoleni z tematu rozprawki. W zasadzie nic w tym zaskakującego. "Lalka" to przecież lektura, którą dość intensywnie się wałkuje w szkołach średnich. Jest jedną z podstawowych książek, które muszą znać uczniowie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić