Morze wyrzuca niebieskie piłeczki. Co to takiego? Niepokojące ustalenia

143

Mieszkańcy północno-wschodniego wybrzeża Anglii obserwują ostatnio niecodzienne zjawisko. Morze zaczęło wyrzucać na brzeg tajemnicze, niebieskie kulki. Są ich tysiące. Wiadomo już, skąd pochodzą zagadkowe obiekty. Stanowią zagrożenie, ale na szczęście nie są radioaktywne.

Morze wyrzuca niebieskie piłeczki. Co to takiego? Niepokojące ustalenia
Niebieskie kuleczki zaczęły się pojawiać na angielskich plażach (Facebook)

Mieszkańcy Tees Valley, regionu położonego w północno-wschodniej Anglii, podczas spacerów po miejscowych plażach przecierali oczy ze zdumienia. Od kilku dni fale wyrzucają na plażę setki, a nawet tysiące niebieskich "piłek".

Tajemnicze kulki na plażach

Zgłoszenia o nietypowym zjawisku zaczęły wpływać do lokalnej organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska Tees Valley Wildlife Trust. Eksperci zachodzili w głowę, skąd mogą pochodzić i czym właściwie są dziwne kulki.

W końcu, po wielu konsultacjach, udało się ustalić prawdopodobne miejsce pochodzenia niebieskich obiektów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczne odkrycie na budowie. Operator koparki wezwał służby

W poście opublikowanym na Facebooku organizacja wytłumaczyła, że kulki to wykonane z kauczuku Taprogge, wykorzystywane do czyszczenia instalacji w elektrowni jądrowej. Najbliższa elektrownia znajduje się niedaleko, w mieście Hartlepool.

Specjaliści poinformowali, że kulki wydostały się z systemu chłodzenia elektrowni. Może się tak zdarzyć kiedy w zakładzie niespodziewanie narasta ciśnienie. Na szczęście nie są radioaktywne. Nie oznacza to jednak, że nie są niebezpieczne.

Nadal stanowią zagrożenie dla morskiej fauny i flory - ostrzega organizacja.

Tees Valley Wildlife Trust zapewniło, że nabrzeże jest na bieżąco oczyszczane z wyrzucanych przez morze kulek. Przedstawiciele organizacji poprosili mieszkańców o zgłaszanie przypadków odnalezienia większych ilości piłeczek, by usprawnić działanie ekip sprzątających i uchronić morskie organizmy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić