Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Narzekałeś na Pocztę Polską? Ta historia może wszystko zmienić

11
Podziel się

Wiele osób narzeka, że Poczta Polska czasami bardzo długo doręcza przesyłki. Tygodniowe czy dwutygodniowe oczekiwanie to jednak nic w porównaniu z tym, co wydarzyło się we Włoszech.

Narzekałeś na Pocztę Polską? Ta historia może wszystko zmienić
Skrzynki pocztowe (Pixabay)
bFdLgVyt

Pocztówka wysłana z południa na północ Włoch dotarła do adresata po... 44 latach! Sprawę opisuje dziennik "Corriere della Serra".

Okazuje się, że w grudniu 1977 roku 18-latek z Chioggi postanowił symbolicznie pożegnać się ze swoimi przyjaciółmi z parafii przy katedrze. Wszystko dlatego, że rozpoczynał nowy etap w swoim życiu - otrzymał powołanie do służby wojskowej.

bFdLgVyv

Wysłał pocztówkę do wszystkich kolegów ze swojej jednostki w Tarencie. Zaadresował ją do księdza Francesco Zeny, wtedy młodego kapelana.

Nakleił dwa znaczki i wrzucił pocztówkę do skrzynki. Nie wiadomo, co działo się z nią później. Co jednak ciekawe, w końcu dotarła do celu.

To była prawdziwa niespodzianka - mówi ksiądz Zenna, który totalnie nie spodziewał się otrzymania pocztówki sprzed 44 lat.
bFdLgVyB

Zadzwonił do nadawcy kartki

Duchowny postanowił skontaktować się z nadawcą kartki. Czego się dowiedział?

Rozmawialiśmy przez telefon. W 1977 roku był młodym chłopakiem, który po raz pierwszy w życiu opuszczał swoje rodzinne miasto, swoją rodzinę, parafię i przyjaciół. To był szczególny moment i dobrze go pamięta, tak, jak ja pamiętam jego. Dzisiaj jest ojcem rodziny i dziadkiem - zdradził kapłan.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdLgVyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Adam
miesiąc temu
To ściema .Fake news.
PaetzZkolegam...
2 miesiące temu
Ksiądz bardzo dobrze pamięta 18-latka trzy razy dziennie podnosił przed nim mydełko.
Olo
2 miesiące temu
Zawsze można skorzystać z DPD, DHL i innych. Zostawią u sąsiada, nawet nie powiadomią. Nie mają obowiązku.
bFdLgVyX
Piorytet
2 miesiące temu
Zapraszam do pracy na poczcie zobaczycie jak praca wygląda wytrwali wytrzymyja max 2tygodnie odpowiedzialności i zarobki max 2300 plus premia jak wykonasz plan 50zł
aaa
2 miesiące temu
Bądźcie człowiekiem dla listonosza to zamiast awizo dostaniecie telefon, że ma paczkę dla ciebie. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
ToM
2 miesiące temu
Eee tam, to moja paczka wysłana przez pocztę polską w 1978 roku idzie do tej pory! Za rok pobiję rekord tej włoskiej przesyłki!
F.K
2 miesiące temu
Jaka płaca taka praca. Chętnych zapraszamy. Coż, chyba brak skoro więźniów trzeba zatrudniać i jeszcze im płacić.... cieszcie się, że awiza dostajecie :)
Bebus
2 miesiące temu
Od 1996 roku kartka z północy Polski do centralnej jeszcze "idzie" ...
Basia
2 miesiące temu
Ja list wysłałam 4 listopada polecony,priorytet i jeszcze nie doszedł do adresata
Xxx
2 miesiące temu
Poczta totalne dno ! Listonosz nie próbując podejść do drzwi z listem poleconym woli iść na łatwiznę wrzucając awizo chodzi o godzinie 10 i musisz wyczekiwać jak na kolędę aby tak czasem awiza nie wrzucił ponieważ podebrać możesz dopiero po 18:00 obecnie nie korzystam z poczty polskiej opłaty w tych czasach już robi się elektronicznie , korespondencje również pisze się elektronicznie , kontakty z przyjaciółmi również elektronicznie , a na święta czy urodziny kartek tradycyjnych już od lat w rodzinie nie wysyłamy tylko SMS lub na innych portalach wysyłamy zawsze danego dnia dochodzą nie jak przez poczta jak Dla mnie poczta taka już nie potrzebna
Emeryt
2 miesiące temu
Ja na swoje dolary wyciągnięte z listu czekam już 41 lat. To tylko 20 dolarów ale w tedy mogłem kupic za to telewizor, pralkę, robot kuchenny, rower i opić to z kolegami przez tydzień.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić