Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Nie robi trzech rzeczy. Polski chirurg i jego sekret długowieczności

152

Prof. Eugeniusz Murawski pożegnał się ze szpitalem w Gorzowie Wielkopolskim. Najstarszy chirurg dziecięcy w Polsce postanowił zakończyć swoją ponad 60-letnią karierę. Dalej będzie jednak uczył młodych adeptów, przygotowując ich do zawodu.

Nie robi trzech rzeczy. Polski chirurg i jego sekret długowieczności
Profesor Murawski jest najstarszym, czynnym chirurgiem dziecięcym w Polsce, a być może i na świecie (Materiały prasowe)

Prof. Murawski rozpoczął studia w 1949 roku na Akademii Szczecińskiej. Niedługo później przeprowadził pierwszą operację w bogatej karierze lekarskiej. Jak sam wspomina w rozmowie z Polsat News, był to zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego.

Wszystko wyszło znakomicie. Nie było powikłań - dodaje zasłużony lekarz.

Oficjalnie chirurg na emeryturze jest od 20 lat, ale nie porzucił swojego zawodu i był aktywny również przy stole operacyjnym. W wieku 96 lat uznał, że już czas na odłożenie skalpela. Skupi się teraz na karierze naukowej. Wykłada m.in. anatomię.

Ceniony chirurg zdradza sekret świetnego zdrowia i aktywności zawodowej

Skąd tak dobre zdrowie u prawie stuletniego lekarza? Ten twierdzi, że nie wiąże się to z wielką tajemnicą.

Nie piję, nie palę, nie objadam się - powiedział prof. Murawski dziennikarzom stacji Polsat News.

Światły umysł profesora doceniają jego studenci i współpracownicy. Z ogromnym uznaniem wypowiada się o nim także kadra zarządzająca szpitalem w Gorzowie Wielkopolskim.

Profesor Eugeniusz Murawski jest świetnym lekarzem. To mentor dla wielu pokoleń. Wychował fantastycznych medyków. Jest rewelacyjnym nauczycielem i człowiekiem - przekazał Robert Surowiec, wiceprezes Szpitala Specjalistycznego Gorzowie Wielkopolskim.

Lekarze ze szpitala, gdzie przez wiele lat pracował profesor Murawski, także nie kryją, że był dla nich ogromnym wsparciem i wzorem. Zasługi wybitnego chirurga doceniły również polskie organizacje lekarskie.

Polskie Towarzystwo Lekarskie uhonorowało profesora tytułem Medicus Perfectus (Lekarz Doskonały) za ogromne zasługi dla rozwoju medycyny w Polsce i poświęcenie na rzecz nauki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić