Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Nie żyje kolejny lekarz ze szpitala Nawalnego

96
Podziel się

Rustam Agiszew, lekarz omskiego szpitala, do którego trafił otruty nowiczokiem Aleksiej Nawalny, nie żyje. Ordynator oddziału ortopedii i traumatologii zmarł w piątek. Miał 63 lata. To drugi w ciągu dwóch miesięcy zgon lekarza tej placówki.

Nie żyje kolejny lekarz ze szpitala Nawalnego
Sierpień 2020. Transport Aleksieja Nawalnego ze szpitala w Omsku do Berlina. (Getty Images)
bEUYmLLp

Jak podają rosyjskie media, Agiszew zmarł w piątek. Jako pierwszy poinformował o tym omski szpital BSMP-1, w którym pracował Agiszew. To właśnie do tej placówki trafił Nawalny po ataku na niego bojowym gazem nowiczok.

Na początku lutego zmarł Sergiej Masymiszyn, inny lekarz tego szpitala. Maksymiszyn opiekował się Nawalnym bezpośrednio na oddziale. Zmarł w wieku 55 lat na zawał.

bEUYmLLr

Teraz zmarł również Rustam Agiszew. Podobnie jak w przypadku Maksymiszyna, przyczyna śmierci wydaje się być naturalna - w grudniu ubiegłego roku Agiszew miał przejść udar, po którym nie wrócił już do pełni zdrowia.

Zobacz także: Otrucie Aleksieja Nawalnego. Nagranie z pokoju hotelowego

"Przykład oddania pracy"

Lekarz pracował w omskiej lecznicy od 30 lat. Przez 20 lat kierował oddziałem traumatologii i ortopedii. Pożegnał go dyrektor szpitala Jewgienij Ospiow.

bEUYmLLx
To ogromna strata dla całego środowiska lekarskiego. Rustam pozostanie dla nas przykładem bezgranicznego oddania zawodowi, miłosierdzia i mądrości. Był utalentowanym lekarzem, dobrym liderem, człowiekiem wysokiej moralności - mówił Osipow po informacji o śmierci Agiszewa.

Nawalny czuje się gorzej

Przypomnijmy - 20 sierpnia 2020 r. Aleksiej Nawalny trafił do omskiego szpitala w ciężkim stanie. Samolot, którym leciał i na pokładzie którego źle się poczuł, wylądował w Omsku, a opozycjonista trafił do szpitala.

bEUYmLLy

Dwa dni później Nawalny trafił na leczenie do kliniki w Niemczech. Ze szpitala wyszedł we wrześniu. W grudniu dokonał prowokacji i podając się za fikcyjnego funkcjonariusza FSB, rozmawiał z domniemanymi sprawcami swojego otrucia.

W styczniu wrócił do Rosji, gdzie został skazany przed sądem i trafił do kolonii karnej. Jego stan, jak donoszą współpracownicy opozycjonisty, mocno pogorszył się w więzieniu. Ma skarżyć się na bóle kręgosłupa i nogi. Lekarze apelują o wysłanie go do klinki w Niemczech, która miałaby zbadać, czy nie są to powikłania po otruciu z minionego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUYmLLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
vbn
7 miesięcy temu
Morderstwa polityczne w Rosji są na porządku dziennym. A każdy zwykły Rosjanin wie, że prokuratura i sądy są podporządkowane Putinowi, co uznaje zresztą za naturalne. Dlatego nikt nie ściga morderców Anny Politkowskiej czy Aleksandra Litwinienki. W 2006 r. Litwienienko został w Wielkiej Brytanii otruty izotopem polonu. Zmarł w nocy z 23 na 24 listopada 2006 r. Po kilku miesiącach śledztwa prowadzonego przez Scotland Yard szef londyńskiej prokuratury, sir Ken Macdonald, poinformował, że brytyjscy śledczy mają wystarczająco dużo dowodów, by postawić Andriejowi Ługowojowi, byłemu funkcjonariuszowi KGB i FSB, zarzut zabójstwa Litwinienki za pomocą trucizny. Rosyjska prokuratura nie wyraziła zgody ani na przesłuchanie Ługowoja przez brytyjskich śledczych, ani na jego ekstradycję do Wielkiej Brytanii. Londyński „The Times” napisał, że otrucie Litwinienki zleciła Moskwa. Sprawa stała się przyczyną kryzysu w stosunkach brytyjsko-rosyjskich. Ale Putin postawił na swoim. Ługowoj w nagrodę został... deputowanym do Dumy.
joleczka
7 miesięcy temu
:) znamy to, znamy... ten kraj słynie z tych sztuczek...
Apolloniusch
8 miesięcy temu
Nie ma się nad kim litować taki nieobliczalny mógłby się w przyszłości okazać większym oszołomem niż dzisiejsi rządzący Rosją
bEUYmLLT
Beria.
8 miesięcy temu
Duch Salina wiecznie żywy i rządzący .
Beria.
8 miesięcy temu
Towarzysz Stalin wiecznie żywy . Działa i rządzi cały czas. Ot takaja tradycja.
Putin
8 miesięcy temu
zaciera ślady.
Rosjanin
8 miesięcy temu
Życie człowieka, obywatela w Rosji dla wladzy, ma bardzo znikome znaczenie. A szczególnie, jeśli czlowiek inaczej myśli, lub przeciwstawia się wszechmocnej władzy, która pilnuje, by każdy przeciętny Rosjanin, nawet za karę, nie mając możliwości ogólnej wypowiedzi o tym co myśli, kochał nie tylko swój Kraj, ale przedwszystkim panującą władzę! Dlatego w Rosji jest, jak jest!
pzg
8 miesięcy temu
A co, tam nie ma koronawirusa? U nas pandemia szatkuje, a tam nie może?
o czym tu mow...
8 miesięcy temu
Przecież w Rosji to normalne. Każdy niewygodny, lub za wiele wie, musi odejść. To praktyka stosowana w tym państwie od dziesiątków lat! Praktycznie to metoda i szkoła przez Stalina poczęta! A jej znakomity spatkobierca do dzisiaj to stosuje!
Kolon
8 miesięcy temu
Moze tam ciagle jeszcze grasuja ci dwaj agenci od Skripala z Noviczokiem. W wywiadzie z nimi w rosyjskiej telewizji widac bylo ze to bardzo zdolni agenci. Miejmy nadzieje, ze tak prezentuje sie dzisiaj cale KGB.
aaa
8 miesięcy temu
A u nas nikt nie umiera, ludzie żyją i żyją. Co to będzie?
bodek
8 miesięcy temu
Putin zaopiekował się Politkowską, Litwinienką, Borysem Niemcowem i dziesiątkami innych o których się nie mówi
neoconstantin...
8 miesięcy temu
Zawsze można zwalić winę na wrednego koronawirusa ...
bEUYmLLL
Tadeusz
8 miesięcy temu
Teraz czas na Nawalnego. Wiadomą rzeczywistością jest ,że będzie sfingowana śmierć , albo przyczyny śmierci Nawalnego. Do tego stopnia posuwają się sługusy PUTINA>
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić