Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Nowe znaki drogowe. Sprawdź, co się zmieni

0
Podziel się:

Wkrótce pojawią się nowe znaki drogowe. Trwają już prace legislacyjne nad zmianą rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Co się zmieni?

Nowe znaki drogowe. Sprawdź, co się zmieni
Nowe znaki drogowe już niedługo (Ministerstwo Infrastruktury)

Nowe znaki drogowe w Polsce

Będą nowe znaki drogowe. Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace legislacyjne nad nowelizacją rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych - podał resort na Twitterze.

Nowe znaki drogowe. Będzie bezpieczniej

Pojawienie się nowych znaków drogowych na polskich drogach ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

Zmiany te wpłyną m.in. na sposób i zakres informacji przekazywanych kierującym pojazdami, a w konsekwencji przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz komfortu podróżowania - przekonuje Ministerstwo Infrastruktury.

Jakie nowe znaki drogowe mają się pojawić?

Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzić trzy nowe znaki drogowe. Będą to: D-44a "śródmiejska strefa płatnego parkowania", D-34b "zbiorcza tablica informacyjna" i F-14d–f tablice wskaźnikowe na drodze ekspresowej umieszczane przed pasem wyłączania.

Dodatkowo zostaną doprecyzowane zasady umieszczania i oznakowania stacjonarnych urządzeń rejestrujących w pasie drogi publicznej. Znaki D-51 "automatyczna kontrola prędkości" i D-51a "automatyczna kontrola średniej prędkości" będą mogły pojawić się na tle pryzmatycznej odblaskowo-fluorescencyjnej żółto-zielonej folii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić