Odnaleźli go dryfującego na morzu. "Mojemu synowi zabrakło sił"

26

- Mój syn nie żyje. Nie miał sił, by utrzymać się na powierzchni – powiedział ratownikom 46-letni Adrian Chesters. Brytyjczyk razem z grupą nurków został porwany przez silny prąd u wybrzeży Malezji. Wcześniej ratownikom udało się odnaleźć troje pozostałych zaginionych.

Odnaleźli go dryfującego na morzu. "Mojemu synowi zabrakło sił"
14-letni Nathan Chesters utonął. Informację przekazał uratowany przez służby ojciec, Adrian Chesters (Twitter, Malezyjska policja)

Tragedia rozegrała się w czwartek na Morzu Południowochińskim. 14-letni Nathan Chesters utonął, po tym jak razem z innymi nurkami został porwany przez silny prąd. Jego ojciec przekazał, że chłopiec nie był w stanie utrzymać się na powierzchni wody.

Był zbyt słaby, nie miał sił by walczyć z prądami – cytuje mężczyznę malezyjska agencja ds. egzekwowania prawa morskiego.

Nurkowie porwani przez prąd. Nie mogli trafić do łodzi

Starszy brat chłopca oraz 18-letnia Alexia Molina z Francji zostali uratowani w piątek przez okolicznych rybaków. Około godz. 1 w nocy czasu lokalnego udało im się wydostać na brzeg na indonezyjskiej wyspie Bintan. Nurkowie dokonali zanurzenia ok. 100 km na północ od tego miejsca.

Wcześniej ratownicy wyciągnęli z morza 35-letnią instruktorkę grupy pochodzącą z Norwegii. Kristine Grodem przekazała, że po wynurzeniu nurkowie nie mogli odnaleźć swojej łodzi.

Tragiczną wiadomość przekazał ojciec. Służby wciąż szukają ciała 14-latka

Malezyjscy urzędnicy przekazali, że ciało nastolatka zostało prawdopodobnie zniesione przez prąd w kierunku Indonezji. Dlatego dalszymi poszukiwaniami mają zająć się indonezyjskie służby.

W oparciu o dane na temat prądów morskich oraz czas i miejsce, gdzie znaleziono innych poszkodowanych, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie przebywa już na wodach Malezji – powiedział dziennikarzom szef policji dystryktu Mersing, Cyril Nuing.

Obejrzyj także: Brytyjski F-35B runął do wody w trakcie startu. Wyciekło nagranie z momentu wypadku

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić