aktualizacja 

Uwaga na Michała. Słynny oszust z dworca skupił na sobie uwagę Facebooka

140

Michał z trójmiejskich dworców znalazł łatwy i sprytny sposób na zarobek - oszustwo. Ofiary zorientowały się o tym po czasie i chcą postawić oszusta przed obliczem sprawiedliwości.

Uwaga na Michała. Słynny oszust z dworca skupił na sobie uwagę Facebooka
Budynek Dworca w Gdańsku (PAP, Adam Warżawa)

Michał z trójmiejskich dworców znalazł sposób na szybką gotówkę - oszustwo. Po kilku miesiącach jego "działalności" ofiary zebrały się w mediach społecznościowych, by wyżej wspomniany oddał im pieniądze, a inni nie dali się złapać. Historię opisała "Gazeta Wyborcza" na podstawie opowieści poszkodowanych.

To, co nas łączy, to podobny schemat, różne są tylko miejsca, są oszukani z Sopotu, ale i z Gdańska. Wszystkich złapał na tym, że się gdzieś spieszyli, ale chcieli pomoc, nie mieli czasu na to, żeby włączyła się im czerwona lampka - czytamy w relacji Mariusza, który postanowił zebrać resztę oszukanych.

Michał miał zaczepiać śpieszących się podróżnych z prośbą o pożyczkę. Pokazywał niedziałające karty, a za parę minut miał mieć FlixBusa do innego miasta. Zostawiał do siebie kontakt, pokazywał nawet dowód. Później słuch o nim zaginął, a w sieci można było znaleźć już "jego" numer, który ofiary podają jako przestrogę. Kto pożyczył pieniądze, na próżno może szukać kontaktu z Michałem.

Pokrzywdzeni informowali, że pożyczyli nieznanemu mężczyźnie pieniądze, który następnie nie zwrócił im pożyczonej gotówki. Czynności w tych sprawach były prowadzone w kierunku przestępstwa oszustwa - mówi podinsp. Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku.
Zobacz także: Kontrowersyjny pomysł Ziobry. Jest reakcja z PiS
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić