Pacjent wił się z bólu na przed SOR-em. Nie chcieli go przyjąć bez skierowania

437

Kołobrzeski SOR nie przyjął wijącego się z bólu pacjenta, bo ten nie miał skierowania. Włoch i jego szefowa opuścili szpital, wezwali karetkę i dopiero wtedy udzielono mu niezbędnej pomocy.

Pacjent wił się z bólu na przed SOR-em. Nie chcieli go przyjąć bez skierowania
Karetka przyjechała po pacjenta przed szpital.

Do oburzającego zdarzenia doszło na SOR-ze w Kołobrzegu. Pani Agnieszka pojechała tam ze swoim pracownikiem, który nagle dostał kolki nerwowej.

SOR nie chciał przyjąć bez skierowania

Giuseppe, mój pracownik, miał atak kolki nerkowej. Wsadziłam go do samochodu i zawiozłam do szpitala w Kołobrzegu. To, z czym się tam spotkałam, to istny absurd! - mówi dla "Faktu" Agnieszka Mędrala z Dźwirzyna.

Personel z namiotu covidovego przewiózł cierpiącego 39-latka na izbę przyjęć. Niestety pacjent nie otrzymał tam pomocy. Wszystko dlatego, że nie miał skierowania od lekarza rodzinnego.

W tym czasie Giuseppe z bólu zaczął krzyczeć, że drętwieją mu ręce, i zsuwać się z wózka na podłogę – opowiada pani Agnieszka.

Jeden z chorych, który także czekał w kolejce, polecił kobiecie, żeby zadzwoniła po karetkę. Dyspozytor powiedział, że nie może wysłać karetki do szpitala, ale pod szpital już tak. Dlatego też pani Agnieszka i Giuseppe wyszli poza teren szpitala.

Kilkanaście minut później ratownicy dotarli do chorego. Przetransportowali go do szpitala oddalonego o 170 metrów. Panie z SOR-u, które wcześniej wymagały skierowania, teraz ruszyły do pomocy. Szpital prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Dyrektor Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu wszczął postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. W zależności od wyników tego postępowania Dyrektor szpitala podejmie odpowiednie kroki. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje - przekazała Patrycja Głomska, rzeczniczka Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.
Zobacz także: Najpewniejszy objaw boreliozy. Pojawia się nawet 30 dni po ukąszeniu przez kleszcza
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić