Padli na szlaku w Tatrach. TOPR: Świadkowie rozpoznali objawy

21

Na wysokościach w Tatrach doszło do dwóch bardzo niebezpiecznych sytuacji. Ratownicy TOPR musieli przeprowadzić reanimację dwóch turystów. Doszło u nich do nagłego zatrzymania krążenia. Na szczęście świadkowie zareagowali wzorowo.

Padli na szlaku w Tatrach. TOPR: Świadkowie rozpoznali objawy
Ratownicy stanęli przed trudnym zadaniem (Facebook, TOPR)

Ratownicy TOPR poinformowali na Facebooku o skomplikowanych akcjach ratunkowych, które przeprowadzili niedawno w Tatrach. U dwóch turystów chodzących po wysokich górach doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Ratownicy pochwalili postawę świadków obu zdarzeń. Ci rozpoznali objawy nagłego zatrzymania krążenia, po czym rozpoczęli resuscytację i wezwali TOPR. Konieczne było przeprowadzenie bardzo sprawnej i szybkiej operacji. Ratownicy dotarli w oba miejsca za pomocą helikopterów należących do wojska oraz policji. Doceniono również pracę lekarzy personelu Szpitala Powiatowego w Zakopanem.

Na szczęście obie osoby przeżyły. Ogromny wpływ na to miała reanimacja prowadzona do czasu pojawienia się ratowników. Jeden z pacjentów odzyskał pełną świadomość już na miejscu zdarzenia, drugi w szpitalu.

TOPR-owcy podkreślili również, że dobra pogoda umożliwiła im szybkie dotarcie do obu miejsc helikopterami. W obu przypadkach od zgłoszenia do dotarcia ratowników na miejsce upłynęło mniej niż 14 minut.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić