o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Pentagon pokazał implant. Może pomóc w walce z COVID-19

298
Podziel się

Naukowcy z Pentagonu pracują nad implantem, który ma wykrywać infekcję w organizmie, zanim pojawią się jakiekolwiek objawy. Mają nadzieję, że pomoże to zapobiec kolejnym pandemiom. Opracowywaną technologię zaprezentował na antenie amerykańskiej telewizji emerytowany pułkownik Matt Hepburn.

Pentagon pokazał implant. Może pomóc w walce z COVID-19
Implant zaprezentował pułkownik Matt Hepburn. (YouTube)
bDZSPwbp

"Technologia rodem z serialu Star Trek" - stwierdził narrator programu "60 Minutes", który telewizja CBS wyemitowała w niedzielę 11 kwietnia. Implant, obecnie w zaawansowanej fazie testów, miałby być wszczepiany pod skórę i stale monitorować ludzką krew.

Po co? Z pomocą implantu - który, jak wyjaśnił pułkownik Hepburn, ma formę żelu - można by wcześnie wykryć infekcję w organizmie.

Implant umieszcza się pod skórą i w pewnym momencie może zaalarmować, że w organizmie zachodzą jakieś reakcje chemiczne. A ten sygnał oznacza, że jutro mogą pojawić się objawy COVID - wyjaśnił Hepburn.
bDZSPwbr

Implant miałby pomóc w walce z koronawirusem, a w dalszej perspektywie nawet zapobiec kolejnym pandemiom. Opracowywany jest przez działający w strukturach Departamentu Obrony USA (czyli Pentagonu) zespół Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA). Jednostka od lat pracuje nad zapobieganiem pandemii, a badaniom przewodzi Hepburn, emerytowany pułkownik i wojskowy lekarz.

Pentagon podkreśla, że nowa technologia ma pomóc ludzkości i nie będzie służyć do monitorowania ludzi, jak mogliby się niektórzy obawiać.

bDZSPwbx

Na tym nie koniec. Kolejnym wynalazkiem zespołu Matta Hepburna jest filtr, który umieszcza się na maszynie do dializ. Filtr miałby usuwać wirusa z krwi. Eksperymentalne czterodniowe leczenie z jego wykorzystaniem otrzymał amerykański żołnierz nazywany przez badaczy umownie "Pacjentem 16". W ciągu kilku dni całkowicie wyzdrowiał. Amerykańska Agencja Żywności i Leków zatwierdziła filtr do użytku w nagłych wypadkach i został użyty w leczeniu prawie 300 krytycznie chorych pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSPwbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(298)
ja wam mówić ...
2 dni temu
Byznes to byznes
Pik
4 tyg. temu
Czyli planowane jest wypuszczenie na rynek kolejnego wirusa - proste. I tak się interes kręci.
Kaska
miesiąc temu
Taaaa .... wojny i atmosfera strachu są właśnie po to, żeby wprowadzić cos nowego i dorobić się majątku. Wielu z was zginie ale jest to poświęcenie, na które dorobkiewicze są gotowi.
bDZSPwbT
Rydzyk
miesiąc temu
Rok temu to byla teoria spiskowA.
fizyk
miesiąc temu
Jestem za inplantem. Informującym o IQ.
magnum45
miesiąc temu
Kto tak nie lubi ludzi? Ci, którzy bardzo lubią pieniądze, na czele z BG!! Wszędzie ich pełno!!!
magnum45
miesiąc temu
Kto tak nie lubi ludzi? Ci, którzy bardzo lubią pieniądze, na czele z BG!! Wszędzie ich pełno!!!
ZZx
miesiąc temu
zaczyna się chipowanie
kowidian
miesiąc temu
my kowidianie domagamy sie 4 dawek szczepionki i tego czipa na obie rece.
Oooo
miesiąc temu
Ale oczywiście wszystko bedzie bezpieczne, jak nasze dane z facebooka u Zuckeberga. Hahaha, żenada
Guj
miesiąc temu
Jest lek - Amantadyna!! Po co wam czipy i filtry krwi???!
spieszny sie ...
miesiąc temu
ale bzdura, co z innymi wirusami? (... spiskowe, tak szybko staja sie prawda)
Wojnanawyżyna...
miesiąc temu
Znamię Bestii!!! Prawdziwy podział ludzkości to zwolennicy i przeciwnicy ingerencji w wolność człowieka. Tę wolność dał nam Bóg, a odbiera diabeł!!!
bDZSPwbL
Gość Darek
miesiąc temu
Małe psy w Unii mają chipa o długości 6mm. Skoro psy są szczepione to dlaczego ludzie nie??? Kolejna sprawa od tego roku ciężko będzie kupić nowy samochód bo brakuje chipów zgadnijcie dlaczego???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić