Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

"Musimy go powstrzymać". WHO potwierdza, co znaleziono w Afryce

514
Podziel się

Władze ds. zdrowia w Gwinei potwierdziły pierwszy przypadek wirusa Marburg w Afryce Zachodniej. Wirus wywołujący wysoce zakaźną chorobę marburską został zdiagnozowany na południu kraju w mieście Gueckedou. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowuje plan na powstrzymanie rozprzestrzeniania się groźnego wirusa.

"Musimy go powstrzymać". WHO potwierdza, co znaleziono w Afryce
Naukowcy prowadzący badania nad wirusem Marburg w Ugandzie (Getty Images)
bETxZdmd

Wirus Marburg, który należy do tej samej rodziny, co wirus wywołujący Ebolę, został wykryty niecałe dwa miesiące po tym, jak Gwinea ogłosiła zakończenie epidemii Eboli, która wybuchła na początku tego roku.

Próbki pobrane od zmarłego pacjenta i przetestowane przez laboratorium terenowe w Gueckedou, a także krajowe laboratorium gorączki krwotocznej Gwinei okazały się pozytywne na obecność wirusa Marburg. Dalsza analiza przeprowadzona przez Instytut Pasteura w Senegalu potwierdziła wynik.

bETxZdmf
Pierwszy w historii przypadek wirusa Marburg w Afryce Zachodniej został potwierdzony w Gwinei. Doceniamy czujność i szybką akcję dochodzeniową pracowników służby zdrowia w Gwinei. Potencjał rozprzestrzeniania się wirusa Marburg na szeroką skalę oznacza, że ​​musimy go powstrzymać - poinformowała dr Matshidiso Moeti, dyrektor regionalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Afryce.

Dr Matshidiso Moeti dodała, że WHO współpracuje z organami ds. zdrowia, aby wdrożyć szybką reakcję, która opiera się na przeszłym doświadczeniu i wiedzy Gwinei w zarządzaniu wirusem Ebola, który jest przenoszony w podobny sposób.

Choroba marburska jest przenoszona na ludzi z nietoperzy owocożernych i rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez przenoszenie płynów ustrojowych.

Wirus Marburg po raz pierwszy wykryto w Niemczech w 1967 roku. Ostatnia duża epidemia tego wirusa miała miejsce w prowincji Uige w Angoli w 2005 roku. Zmarły wówczas co najmniej 244 osoby. Jest to ciężka, często śmiertelna choroba, która powoduje gorączkę i zaburzenia krzepnięcia.

bETxZdml

Dyrektor Regionalnego Biura WHO na Afrykę dr Matshidiso Moeti, powiedziała, że wirus ma potencjał, aby "rozprzestrzeniać się daleko i szeroko".

Obecnie służby kontaktują się z osobami, które mogły mieć kontakt ze zmarłym mężczyzną.

bETxZdmm
Zidentyfikowano cztery kontakty wysokiego ryzyka, w tym pracownika służby zdrowia, oprócz 146 innych osób, które mogą być zagrożone - powiedziała dr Krutika Kuppalli, która śledzi sprawę w rozmowie z BBC.

Systemy istniejące w Gwinei i krajach sąsiednich w celu kontrolowania ostatnich wybuchów epidemii Eboli są ponownie podejmowane w odpowiedzi na wirusa Marburg.

Zobacz także: Iwermektyna. Lekarz dementuje pogłoski dotyczące skuteczności leku na koronawirusa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxZdmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(514)
Gość.
4 miesiące temu
Wirusem najwiekszym jest WHO i ci pseudoekspervi z tv ... A media i celebryci niektórzy biorą jeszcze w tym udział... Nie macie honoru sprzedac sie i wciskac ludziom bzdury w typie.... Ostatnia prosta... Drzwi do raju....
Janusz
4 miesiące temu
Covid przyniósł mniejsze rzniwo niż zakładali więc pora na wypuszczenie kolejnego virusa.
Gorszy sort
4 miesiące temu
Nie wiem, co niektórych tutaj śmieszy. Opamiętacie się dopiero, jak ktoś bliski będzie wam umierał. Oglądam różnojęzyczne kanały w internecie ale takich głupich i prymitywnych komentarzy jak na polskich stronach trudno gdziekolwiek znaleźć, żenada.
bETxZdmH
Daras
4 miesiące temu
Jedyny sposób na wszelakie wirusy jest zamknięcie granic i zakaz jakich kolwiek wyjazdów i przyjazdów to wtedy będzie spokój 😀
Analiza
4 miesiące temu
Złapali go w podbierak na ryby. Duża sztuka z tego wirusa.
Polka
4 miesiące temu
Poprostu przechodzą samych siebie!!!! 🤮🤮🤮
Zmzm
4 miesiące temu
Najgorszym wirusem jest kler
arek
4 miesiące temu
eksperyment medyczny lekarzy bez granic tam gdzie oni tam epidemie
Dfitt
4 miesiące temu
Dla mnie biotad plus to numer1 poczytaj sobie na alleg
Aneta
4 miesiące temu
Polecam film 'Epidemia strachu' z 2011 roku z Mattem Damonem w roli głównej.
jak
4 miesiące temu
wszystkie nietoperze powinny byc wybite
Mój nick
4 miesiące temu
Nie jedzcie nietoperzy , nie kochajcie się z Bonobo(ani podobnymi) a będziecie zdrowi
Pablo
4 miesiące temu
Polecam to zblendować z obecnymi mutacjami celebryty dawid17, będzie lepiej straszyć :)
bETxZdmz
echo..
4 miesiące temu
rozsądnie będzie nie odwiedzać tego regionu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić