Pies Negro kichał. Weterynarze odkryli, co ma w nosie

4

Nie tylko alergicy nie lubią się z tą porą roku. Kwitnące rośliny potrafią dać się we znaki także zwierzętom i co ważne - są dla nich jeszcze groźniejsze, niż dla nas. Przykładem tego jest historia Negro, psa który na co dzień pracuje z poznańskimi strażakami.

Pies Negro kichał. Weterynarze odkryli, co ma w nosie
Niepozorny kłos może mieć poważne konsekwencje (Facebook)

W ostatnim czasie zwierzak nie mógł zbytnio pomagać strażakom. W pracy skutecznie przeszkadzało mu uporczywe kichanie.

Psiak trafił na stół weterynarzy Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Okazało się, że to co mu dolega, może dotyczyć także innych psów.

Problem ten może dotykać nasze czworonogi zwłaszcza latem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lampart zabił szczenię likaona. Stado wróciło się zemścić

- Trafił do nas Negro - pies na co dzień pracujący w Państwowej Straży Pożarnej z problemem uporczywego kichania. Na wizycie podjęto decyzję o wykonaniu badania endoskopowego. Po inspekcji nosa okazało się, że w środku znajduje się wbity kłos, który został przez nas usunięty - poinformowali przedstawiciele Centrum Medycyny Weterynaryjnej, cytowani przez "Głos Wielkopolski".

Dzięki szybko udzielonej pomocy Negro będzie mógł wrócić na służbę ze swoim przewodnikiem. Uważajcie, gdy spacerujecie z psem w trawach, bo kłosy lubią psie noski i nie tylko noski - czytamy dalej.

Komentujący internauci przyznali, że sami niejednokrotnie wyjmowali kłosy ze swoich psiaków.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kłosy mogą być śmiertelnie niebezpieczne

Kłos jest kwiatostanem niektórych zbóż i traw. Jest suchy i ostry, co sprawia że łatwo może się wbić w nos, ucho, łapę czy oko naszego czworonoga.

Może się też przedostać do dróg oddechowych, co jest szczególnie niebezpieczne dla zwierząt. Kłos może spowodować zarówno lekki dyskomfort, jak i poważne problemy zdrowotne czy nawet śmierć naszego zwierzaka.

Powinniśmy być czujni, jak zaobserwujemy u czworonoga uporczywe kichanie, trzepotanie uszami, obrzęk w okolicy ucha bądź wysięk z niego a także apatyczność czy gorączkę. Alarmującym objawem może też być nienaturalne przekrzywianie łba przez psiaka.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić