aktualizacja 

Pogrzeb Artura "Walusia" Walczaka. Podano datę i miejsce pochówku strongmana

126

Śmierć byłego strongmana Artura "Walusia" Walczaka wstrząsnęła sportowym środowiskiem. 46-latek zmarł 26 listopada w szpitalu, gdzie trafił po nokaucie na gali PunchDown 5. Okazuje się, że jego pogrzeb odbędzie się dopiero 8 grudnia. Co jest powodem takiej zwłoki z pochówkiem sportowca?

Pogrzeb Artura "Walusia" Walczaka. Podano datę i miejsce pochówku strongmana
Pogrzeb "Walusia" odbędzie się dopiero 8 grudnia (Instagram)

22 października Artur Walczak wziął udział w popularnej gali PunchDown 5. Zawody polegają na uderzaniu się uczestników na przemian otwartą dłonią w twarz. Wygrywa ten, który wytrzyma więcej ciosów przeciwnika.

"Waluś" dotarł do półfinału, w którym rywalizował z Dawidem Zalewskim. Rywal uderzył strongmana na tyle mocno, że mężczyzna stracił równowagę i upadł. Choć zachował przytomność, na wszelki wypadek został zabrany do szpitala. Jak się okazało, Walczak doznał poważnego urazu mózgu.

Po ponad miesiącu walki lekarzy o jego życie Artur Walczak zmarł w szpitalu 26 listopada. Jako oficjalną przyczynę śmierci podano niewydolność wielonarządową wynikającą z nieodwracalnego uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Pogrzeb "Walusia" dopiero 8 grudnia

Jak poinformował na Facebooku przyjaciel zmarłego, pogrzeb Walczaka odbędzie się w kaplicy na cmentarzu św. Trójcy w Gnieźnie dopiero 8 grudnia, czyli po prawie dwóch tygodniach od jego śmierci. Skąd taka zwłoka?

Portal sportowegniezno.pl ustalił, że przyczyną przesunięcia daty pochówku jest sekcja zwłok, nadzorowana przez Prokuraturę we Wrocławiu. Trwa bowiem postępowanie w sprawie organizacji gali. Prokuratura ustala, czy wydarzenie było legalne oraz czy organizatorzy przestrzegali wymaganych procedur bezpieczeństwa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: "Mogą to być ostatnie momenty". Przerażająca wizja "Polskiego Kena"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić