aktualizacja 

Pojawiły się w Tatrach. Pod żadnym pozorem nie dotykajcie

2

Tajemnicze namioty pojawiły się w okolicach Morskiego Oka, a także Leśnej Polany. W związku z tym władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zwróciły się z apelem do wszystkich turystów. Wyraźnie podkreślono, że do tych obiektów nie należy się zbliżać.

Pojawiły się w Tatrach. Pod żadnym pozorem nie dotykajcie
Tajemnicze namioty w okolicach Morskiego Oka (Getty Images, Tatrzański Park Narodowy)

Niecodzienny widok w jednym z najpopularniejszych miejsc w Tatrach. W okolicach Morskiego Oka i Leśnej Polany rozstawione zostały tajemnicze namioty. Widok tych obiektów mocno zdziwił turystów.

To dlatego, że rozstawianie namiotów i spanie pod gołym niebie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zabronione. Takie postępowanie może zakończyć się mandatem. Namioty, które pojawiły się w malowniczej okolicy, zostały jednak rozstawione zgodnie z przepisami.

Dlaczego zdecydowano się na to, by je zainstalować nieopodal Morskiego Oka i Leśnej Polany? Wszystko wyjaśnione zostało za pośrednictwem facebookowego profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Patricia Kazadi rozpływa się nad Mariną! "To wspaniała mama. Jest oddana Liamowi"

Skąd się wzięły namioty? TPN tłumaczy

Na wstępie komunikatu w sprawie tajemniczych namiotów pojawił się apel do turystów. "Śpieszymy z wyjaśnieniem i prosimy, by do namiotów nie podchodzić, nie dotykać ich, służą one badaniom naukowym" - zaznaczono.

Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego w ramach członkostwa w międzynarodowej sieci badawczej tworzą bibliotekę barkodów DNA, czyli tzw. genetycznych kodów kreskowych dla Polski na potrzeby przyszłych standardów biomonitoringu środowiska - wytłumaczono.

Następnie podkreślono, że "projekt Biodiversity Genomics Europe jest realizowany przez 33 instytucje naukowe z 21 krajów".

- Polskę reprezentuje zespół badawczy pod kierownictwem prof. Michała Grabowskiego, składający się z naukowców z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii oraz Pracowni BioBank z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, współpracujący z Tatrzańskim Parkiem Narodowym w zakresie badań na naszym terenie - podsumowano.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić