Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Polacy dyskryminowani na Ukrainie? MSZ odpiera zarzuty Polski

227
Podziel się:

Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk stwierdził, że Polacy mieszkający na Ukrainie są dyskryminowani. Zarzutom zaprzeczył rzecznik ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Oleh Nikolenko, który stwierdził, że są one "co najmniej niewłaściwe".

Polacy dyskryminowani na Ukrainie? MSZ odpiera zarzuty Polski
Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk (Wikimedia Commons)

Podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji ds. Łączności z Polakami za Granicą wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk mówił o sytuacji Polaków na Ukrainie. Stwierdził, że zmienia się ona na gorsze "z powodu czynników obiektywnych i subiektywnych".

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Polacy na Ukrainie są dyskryminowani w zakresie swobody wyznania, dostępu do nauki w języku ojczystym i wolności słowa - mówił wiceszef MSZ.

Polacy dyskryminowani na Ukrainie? Jest odpowiedź ukraińskiego MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zaprzeczyło zarzutom Polski. Rzecznik Oleh Nikolenko stwierdził, że są one "co najmniej niewłaściwe".

Wprowadzają w błąd nasze społeczeństwa, nie oddają rzeczywistego stanu przyjaznych i partnerskich stosunków między Ukrainą a Polską - powiedział Interfax-Ukraina Nikolenko.

Rzecznik podkreślił, że MSZ było zaskoczone, że takie twierdzenia padły "dzień po udanym spotkaniu w Warszawie komisji doradczej ds. zaspokajania potrzeb edukacyjnych przedstawicieli mniejszości ukraińskiej w Polsce i polskiej na Ukrainie".

Apelujemy do strony polskiej o powstrzymanie się od ocen politycznych, które są niezgodne z rzeczywistymi intencjami i działaniami stron na rzecz wzmocnienia partnerstwa między Ukrainą a Polską w różnych dziedzinach - stwierdził Oleh Nikolenko.

Zobacz także: Nielegalna próba przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wideo Straży Granicznej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(227)
ukr
rok temu
PAMIĘĆ O WOŁYNIU I KRESACH JESZCZE JEST ?
Ninka
rok temu
Polacy w Polsce są dyskryminowani.
Werty
rok temu
Z następnym sąsiadem dół, czyli wokół mamy samych wrogów tylko my wspaniali 😂
niekoszerny
rok temu
kieruje to do ciemnych polaczków. Historia lubi się powtarzać, Polska nie jest zarzadzana przez Polaków, pod przykrywka dobrobytu z zachodu jestesmy regularnie okradani a Wy na to pozwalacie wybierając świadomie caly czas tych samych złodziei. Ukraińcy już raz nas napadli i mogą zrobić to ponownie. Mają pierwszeństwo na studia, Wrocław praktycznie uwazają już za swój, wręcz domagają się swoich praw a są tylko naszymi gośćmi. Będziecie płakać jak ukraincy pod mundurem policji beda Was pałować a pod mundurem żołnierza strzelać w plecy. Niech ukraińcy siedzą u siebie i ratują swój kraj. Nasz rząd jest wstydem na cały świat, brak honoru, zero szacunku do wlasnego obywatela.
krzyhoo1
rok temu
Tego geniusza wystawili na pierwszą linię dyplomatycznej hucpy, żeby w razie czego udawać głupa, że to jego prywatne wyskoki tak jak z ogłoszeniem wezwania amb. WB z powodu odmowy wjazdu "polskiego ultra-prawicowego antysyjonisty, islamo- i homofoba". Teraz "sprawdza się na kierunku ukraińskim"
GOść
rok temu
Wcale mnie to nie dziwi o co poszło w Donbasie o urzędowy Ukraiński i w szkołach a mniejszość rosyjska bez prawa nauki ojczystego języka . Banderyzm tego wymagał , osiągnął i postawił pomniki oprawcom niewinnych . Zapomnieli skąd ich kłopoty .
00000000000
rok temu
Za to u nas ukry maja sie dobrze jak u siebie nawet protesty organizuja
Zenek
rok temu
Hehe lyson otrzymal polecenie, przypomnieniec sasiadom, ze maja nas nie lubic. Ten nierzad nie potrafi zmienic niczego na dobre, umie tylko marudzic, jak ze sprawa powyzej.
malkontent
rok temu
WOŁYŃ Czy pamiętasz, Panie Boże, Nad Wołyniem łunę krwawą I ten krzyk z płonącej chaty Mordowanych przez sąsiadów? Chyba byłeś w tamtej porze Gdzieś po innej stronie świata, Bo byś pewnie się zasmucił i przystaną,ł i zapłakał... Czy słyszałeś modłę, Panie, Oczy ojca czy pamiętasz, Gdy hańbili córkę jego Banderowcy jak zwierzęta... On na drzwiach ukrzyżowany Błagał "Zmiłuj się nad nami!" Zlitowali się oprawcy, Skłuli oczy bagnetami... Czy widziałeś, Ojcze Święty, Patrząc z góry przez firmament, Dzieci śliczne jak aniołki, Na sztachety powbijane... Kto je teraz poprowadzi Na spotkanie z Tobą Boże? One przecież takie małe, Zbłądzą same w tych przestworzach... Czy spamiętasz, Panie Świata, Męczenników, tych z Wołynia, Umierali z myślą o Tej, która nigdy nie zaginie. Polska o nich zapomniała, rozpłynęła się w oddali, Czasem drżąca ręka starca świeczkę jeszcze tu zapali. Porastają chwastem zgliszcza, groby toną w bujnej trawie, Jutro już nie będzie komu świeczki za Nich tu postawić. Cytując klasyka "Nie bądźcie obojętni, bo nawet się nie obejrzycie, jak na was, na waszych potomków, „jakaś RZEŹ WOŁYŃSKA”, nagle spadnie z nieba" Nie badźcie obojetni.
Mr D.Trump-Re...
rok temu
Jest do rozważenia dochodzenie kryzysu gospodarczego na Świecie. Zaczęło się od Ukrainy. Dziś Nowy York w Donbasie zagłębie węglowe, to prezydent Ukrainy se drona kupił na ostrzał, żeby z kopalni ktoś węgla nie ukradł. żelański to łajza, która zaprasza dyplomatów na wino, a potem na dziedziniec wyprowadza na ośmieszenie, że umie upić zaproszonych gości. potem bez pardonu ma czelność tych samych polityków prosić o pomoc w obronie jego majestatu, bo żeleński nie pije. on tylko bezrobocie wprowadza, zadłużenie kraju na zbrojny patrol nad kopalniami węgla, żeby nikt węgla nie sprzedał legalnie, a tylko przydoopasy jego mieli na koncie. Czy ktoś słyszał, że banki szwajcarskie zamroziło konto oligarkowi ukraińskiemu przy korycie z pożyczką na drony? tymczasem jakiś z KGB ze Słoweni na etacie KUE straszy, ostrzega Imperium Morskie W. Brytanii w zestawieniu z Francją. Panowie Prezydenci USA, my Europejczycy nie będziemy się między sobą bić, bo nie wiadomo jaki wyznawca UPA, gdzie kogo w urzędach UE opłaca! i jakaś mizeria z ego, jak wrzód większy niż przyrodzenie będzie rozgrywał Bałkany energetycznie - Węgry, Serbię... Już Wolę, żeby Lwów był Amerykańskim Hollywood niż ci nienażarci żelańcy, co Polska miliony im daje na DOM Kultury Polskiej Q Pamięci Szlachty, Artystów, Kinematografii Polskiej we Lwowie... tylko DOM! Nie oddajcie nam Ziemię. Zapłaćcie odszkodowanie. Tylko Dom Kultury Polskiej dla Pozostałych Tam Polaków przedwojennych -dziś na Ukraina... A we Wrocławiu za pracę, pokój wychowankowie Majdanu Kijowa protestują, że im źle, bo chcą więcej. I Nie wiem do czego to zmierza? Wrocław I Kultura Niemiec i Polska, a Ukraińcom we Wrocławiu Źle! A o Kijów to mają się kłócić inni. Płacić inni! Bronić inni! Oni nam tylko swoją Kulturę upa pomniki będą przypominać. Jak Hollywood szuka planu na film. To Proszę do Rzeszowa.
olo
rok temu
z kim by się tu jeszcze pokłucić ? hm😕🤔 ale mają zagwozdkę w MSZ, podpowiem :z San Eskobar !
asad
rok temu
Nikolenko pobierał nauki dyplomacji chyba u Ławrowa - tak samo prawdomówny.
SIERP
rok temu
TO nic nowego czy nie mielismy to jusz ???? zastanowcie sie dlaczego na ukrainie nie kupisz siekiery --- bo wszystkie wykupione DZIWIE SIE ZE POLSKA Z UKRAINA utrzymuje ATOSUNKI POLITYCZNE i chroni ukraincow
solo
rok temu
troche pozno sie obudził:) ale lepiej pozno niż wcale..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić