Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Policja się nie cackała. "Najsurowsza grzywna, jaką można ukarać"

26
Podziel się:

Mundurowi z Czechowic-Dziedzic (woj. śląskie) ukarali 28-latka mandatem karnym w wysokości... 8 tysięcy złotych. Mieszkaniec powiatu bielskiego nie wskazał policjantom, komu powierzył swój pojazd w czasie, kiedy popełniono nim poważne wykroczenie drogowe. To najsurowsza grzywna, jaką można ukarać sprawcę takiego wykroczenia.

Policja się nie cackała. "Najsurowsza grzywna, jaką można ukarać"
Mundurowi z Czechowic-Dziedzic (woj. śląskie) ukarali 28-latka mandatem karnym w wysokości... 8 tysięcy złotych. (Policja)

13 kwietnia br. kilkanaście minut po godzinie 14.00 w Pszczynie na drodze krajowej kierujący osobowym porsche potraktował drogę publiczną jak prywatny tor wyścigowy. Najpierw ze znaczną prędkością przejechał na czerwonym świetle ruchliwe skrzyżowanie z ulicą Hallera, zignorował też poziome i pionowe znaki drogowe ustalające kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu.

Chwilę później po raz kolejny ignorując obowiązkowy kierunek jazdy wynikający z sygnalizatora świetlnego, omal nie doprowadził do zderzenia z inną osobówką. Piracką szarżę samochodową zarejestrował wideorejestratorem inny kierujący, który w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie złożył zawiadomienie o wykroczeniu.

Stróże prawa ustalili właściciela pojazdu, mieszkańca powiatu bielskiego i zwrócili się do mundurowych z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, żeby wykonali z nim czynności procesowe.

28-letni właściciel osobowego porsche został przesłuchany, jednak nie wskazał, kto prowadził samochód. Policjanci z czechowickiego zespołu wykroczeń nałożyli na niego mandat karny w wysokości 8 tysięcy złotych.

To najwyższa grzywna przewidziana przez kodeks za niewywiązanie się przez właściciela z obowiązku wskazania komu powierzył swój pojazd w takiej sytuacji - tłumaczy policja.
Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
kierowca
6 miesięcy temu
Według logiki pisowców to on musi udowodnić że jest niewinny a nie oni mu że jest winny. Inna sprawa że takie piractwo powinno być ukarane.
Aleksa
6 miesięcy temu
Jak nie chce powiedzieć kto jechał, to założyć, że to on sam siedział za kierownicą i ukarać go adekwatnie. Dopóki nie wskaże innej osoby to domyślnie powinno być tak, że to właściciel jechał i koniec kropka.
as milicjji
6 miesięcy temu
hahahah, pieski zapomniały o możliwości odmowy przyjęcia mandatu lub np. rozłożeniu na raty jego uiszczenia....
zniesmaczona
6 miesięcy temu
Co dla niego zapłacić 8 tysięcy mandatu. Pieniędzy musi mieć jak lodu skoro jeździł Porsche. a swoją droga jak miał wskazywać skoro prawdopodobnie to on siedział za kierownicą. Biedny byłby inny kierowca który by się z nim zderzył. Niewinny a byłby poszkodowanym. To był zwykły pirat drogowy który z racji posiadanych pieniędzy lub układów uważa się za Boga któremu wszystko wolno.
xxx
6 miesięcy temu
niewidze nic złego
mol
6 miesięcy temu
należało się
bfcg
6 miesięcy temu
prawidłowo
Netoperek
6 miesięcy temu
ORMO CZUWA , ORMO RADZI, ORMO NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI.
mmmmm
6 miesięcy temu
Łupienie kierowców pod pretekstem walki z piratami i co jeszcze wymyśli ten durny rząd polskojęzyczny .
😃😃😃
6 miesięcy temu
Mógł wskazać że kierował nim I sekretarz pislamu z nowogrodzkiej
Audi
6 miesięcy temu
Myślę, że mandat adekwatny do marki auta powinien wynosić 80 tys. Złotych i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
Covid-22
6 miesięcy temu
Mogą se nakładać byle nie przyjąć. Zgodnie z wyrokiem sądu z dnia 25 września 2020 r. kierowca nie musi wskazywać samego siebie jako sprawcy popełnionego wykroczenia. Wyrok sygn. akt X Ka 508/20 wydany przez Sąd Okręgowy w Warszawie w dniu 25 września 2020 uchylił wyrok Sądu Rejonowego, skazujący kierowcę za to, że nie doniósł na samego siebie. Oznacza to tyle, że kierowca ukarany za niewskazanie sprawcy popełnionego wykroczenia, którym był on sam, nie powinien być uznany za winnego. Nie grozi mu za to kara.
Gumiś
6 miesięcy temu
Powinien powiedzieć, że Sasza ale pojechał na wojnę. Peselu jego nie mam bo jeszcze mu nie nadali i jest Rodo a mieszka w Buczy.
Ares
6 miesięcy temu
Dobrze, że mam samochód na znajomego pijaczka to mogą go cmoknąć w pompkę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić