Policja spacyfikowała bunt w ośrodku dla uchodźców. Setki funkcjonariuszy w akcji

76
Podziel się:

Setki policjantów wtargnęło do ośrodka dla uchodźców w Ellwangen (Badenia-Wirtembergia). Kilka dni temu funkcjonariuszom nie udało się przewieźć stamtąd Togijczyka, który miał zostać wydalony z Niemiec.

Podczas interwencji rannych zostało trzech policjantów
Podczas interwencji rannych zostało trzech policjantów (PAP/EPA)

Cztery dni po nieudanej deportacji Togijczyka niemiecka policja ponownie pojawiła się w ośrodku dla uchodźców w Ellwangen (Badenia-Wirtembergia). Tym razem w akcji wzięło udział kilkuset policjantów.

Pierwsza wizyta funkcjonariuszy miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (30.04.2018). Policyjny radiowóz przyjechał po 23-letniego Togijczyka, aby deportować go zgodnie z umową z Dublina do Włoch. Policjanci zostali jednak otoczeni przez ok. 150 uchodźców, a kiedy sytuacja eskalowała, przerwano akcję. Mężczyzna, który miał zostać wydalony z Niemiec, zniknął.

Został zatrzymany dopiero podczas policyjnej obławy w czwartek rano (03.05.2018). – Jego deportacja pozostaje naszym celem – powiedział rzecznik policji w Aalen.

Zobacz także: Elżbieta Pawłowicz bezlitosna dla Andrzeja Dudy. Inaczej jest z Donaldem Tuskiem

"Przestrzeń bezprawia" w ośrodku

Policja przystąpiła do obławy z udziałem setek funkcjonariuszy, bo miała wskazówki, że migranci ubiegający się o azyl i przebywający w Ellwangen chcą w przyszłości „organizować się przeciwko policyjnym akcjom” – poinformowano na konferencji prasowej. – Musieliśmy jak najszybciej przeciwdziałać przestrzeni bezprawia, która zaczęła tworzyć się w ośrodku – powiedział Bernhard Weber, zastępca komendanta policji w Ellwangen. Jak poinformował, policja nie znalazła broni. Dodał jednak, że z doświadczenia wiadomo, iż "przedmioty codziennego użytku mogą szybko posłużyć za broń”.

Przydzieleni do innych ośrodków

Togijczyk, który ma opuścić Niemcy, i 17 innych mieszkańców ośrodka w Ellwangen zostaną teraz przydzieleni do innych placówek. Pięciu zatrzymanych podejrzewa się o przestępstwa narkotykowe i kradzież. 27 osób sprzeciwiło się działaniom funkcjonariuszy, w stosunku do nich policja rozważa teraz wyciągnięcie konsekwencji prawnych.

W ośrodku w Ellwangen przebywa około 500 migrantów, głównie z Nigerii, Gwinei i Kamerunu.

Katarzyna Domagała, Deutsche Welle

Polecamy również

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:Deutsche Welle
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić