Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Polka pierwszym przypadkiem zarażenia na Zakynthos. Nowe informacje o stanie zdrowia

323

Ciężarna Polka jest pierwszą turystką na greckiej wyspie Zakynthos, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta razem z rodziną została skierowana na kwarantannę. Polacy spędzą ją w luksusowym hotelu Keri Village.

Polka pierwszym przypadkiem zarażenia na Zakynthos. Nowe informacje o stanie zdrowia
Hotel Keri Village na Zakynthos. Tu Polacy przechodzą kwarantannę (Booking.com)

Na greckiej wyspie Zakynthos zdiagnozowano pierwszy przypadek koronawirusa u zagranicznego turysty. Greckie media podały, że chodzi o osobę z Polski. Z nowych informacji wynika, że jest to kobieta w ciąży.

Polka przyjechała z rodziną na wakacje do miejscowości Tsilivi. Po przylocie na Zakynthos pobrano od niej próbkę do badań w kierunku COVID-19.

Gdzie Polacy z Zakynthos spędzą kwarantannę?

Polka razem z rodziną została skierowana na kwarantannę. Jak oficjalnie udało się nam potwierdzić w rozmowie z przedstawicielami hotelu, Keri Village jest miejscem, gdzie turyści z Zakynthos trafiają na czas obowiązkowej kwarantanny.

Ambasada RP w Atenach w rozmowie z o2.pl przekazała, że za pobyt Polaków w hotelu i ich wyżywienie zapłaci grecki rząd. Nie jest jednak jasne, czy pozostali pasażerowie samolotu, którym leciała zakażona Polka, będą poddani kwarantannie lub testom na koronawirusa.

Keri Village to 4-gwiazdkowy hotel położony w malowniczej okolicy w miejscowości Keri. Obiekt składa się z 8 budynków, a do dyspozycji gości jest m.in. duży basen, restauracja, 2 bary i wanna z hydromasażem znajdująca się na świeżym powietrzu. Za dodatkową opłatą turyści mogą również korzystać z zabiegów SPA.

Cena za noc w standardowym pokoju dla dwóch osób zazwyczaj waha się od ok. 350 do 750 zł. W okresie wakacyjnym ceny mogą być jednak wyższe. Hotel nie jest przeznaczony dla dzieci i przyjmuje jedynie gości powyżej 16. roku życia.

Zobacz także: Polacy ruszyli na zagraniczne wakacje. Dwa kierunki dominują

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić