Ponad 13 tys. zł. Drakońska kara dla 20-latka

16

Mieszkaniec Słupska otrzymał drakońską karę za to, co wyczyniał w miniony weekend. 20-latek musi zapłacić ponad 13 tysięcy złotych. Niewykluczone jednak, że poniesie jeszcze inne konsekwencje. O szczegółach informują policjanci ze Słupska.

Ponad 13 tys. zł. Drakońska kara dla 20-latka
13 250 zł mandatu dla 20-latka (slupsk.policja.gov.pl)

W miniony weekend policjanci słupskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli bmw. W związku z tym włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca tego samochodu nie zamierzał jednak się zatrzymać. Momentalnie rozpoczął ucieczkę.

W pewnym momencie wjechał na parking sklepu wielko-powierzchniowego, porzucił swój samochód i zaczął uciekać pieszo. Następnie przebiegł przez ruchliwą ulicę pomiędzy jadącymi samochodami, tak aby policjanci stracili go z pola widzenia. Mundurowi kontynuowali pościg, po chwili dogonili uciekiniera i zatrzymali go - czytamy w komunikacie mundurowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dagmara Kaźmierska o relacji z Marcinem Hakielem. Czy faktycznie nie chciała z nim tańczyć?

Badanie alkomatem wykazało, że 20-latek był trzeźwy. Policyjny system informatyczny od razu ujawnił jednak, że zatrzymany mieszkaniec Słupska nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Słupsk. 20-latek trafi do więzienia?

Policjanci sporządzili z tej interwencji dokumentację procesową, a następnie nałożyli na bezmyślnego kierowcę mandaty w łącznej wysokości 13 250 złotych.

20-latek został ukarany m.in. za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia samochodu oraz przebieganie przez jezdnię. Za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień sąd nałoży na 20-latka grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów na minimum pół roku. Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - donoszą mundurowi.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić