Porównała Tuska do Łukaszenki. Szydło wzywa na marsz

137

Beata Szydło nie może pogodzić się z faktem, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali doprowadzeni do aresztu. W mediach społecznościowych napisała, że Polska ze spokojnego, bezpiecznego kraju i rozwijającego się dobrobytu, zaczęła się zmieniać w rządzony przemocą przy pomocy "silnych ludzi" kraj. Obwinia za to Donalda Tuska.

Porównała Tuska do Łukaszenki. Szydło wzywa na marsz
Porównała Tuska do Łukaszenki. Szydło wzywa na marsz (AKPA)

We wtorek, 9.01.2024, policja zatrzymała Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - polityków PiS, byłych szefów CBA, którzy przebywali wówczas w Pałacu Prezydenckim. Obaj zostali skazani 20 grudnia prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową.

Od tego momentu politycy i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości grzmią na temat zachowania policji oraz nowej władzy. Niedawno wiceminister sprawiedliwości Maria Ejchart-Dubois skomentowała podjęcie protestu głodowego przez Mariusza Kamińskiego, co mocno nie spodobało się Beacie Szydło.

Mariusz Kamiński prowadzi w więzieniu protest głodowy, sprzeciwiając się bezprawnym działaniom reżimu Tuska. Wiceminister sprawiedliwości Ejchart zareagowała na to kpiącą uwagą, że "każdy ma prawo nie jeść i nie pić". Ta pogarda i nienawiść, której wiceminister Ejchart staje się już symbolem, to rzecz powszechna dla członków ekipy Tuska - napisała Szydło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wąsik i Kamiński w więzieniu. Polityk PiS boi się o ich bezpieczeństwo

Europosłanka PiS uważa, że do więzienia zostali zamknięci ludzie, którzy są krystalicznie uczciwi i którzy zawsze walczyli o wolną Polskę. Jej zdaniem Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są ofiarami zemsty politycznej ludzi, którzy najbardziej obawiają się walki z korupcją.

Tusk rządzi od niecałego miesiąca, a w tym czasie Polska ze spokojnego, bezpiecznego kraju rozwijającego się dobrobytu zaczęła się zmieniać w rządzony przemocą przy pomocy "silnych ludzi" kraj wzorowany na łukaszenkowskiej Białorusi - dodaje Szydło.

PiS organizuje demonstracje

W czwartek 11 stycznia o godz. 16 przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie rozpocznie się manifestacja PiS.

Demonstracja ma następnie przejść przez ulicę Wiejską, plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, rondo de Gaulle'a, Świętokrzyską i skończyć przed siedzibę Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na placu Powstańców Warszawy. W budynku nadal przebywają byli pracownicy TVP, m.in. Michał Adamczyk i Samuel Pereira.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić