Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Potrząsał dzieckiem tak brutalnie, że je zabił. Ojciec usłyszał wyrok

13

Sąd zadecydował o losie Antona Shieldsa. 39-latek został oskarżony o zabicie swojego małego synka Cody'ego. Miał potrząsać chłopcem z taką brutalnością, że doprowadził do śmiertelnych obrażeń mózgu. Matka dziecka wydała oświadczenie w sprawie tragedii.

Potrząsał dzieckiem tak brutalnie, że je zabił. Ojciec usłyszał wyrok
Potrząsał dzieckiem tak brutalnie, że je zabił. Ojciec usłyszał wyrok (Policja)

Jak informuje "Mirror", w chwili zabójstwa matka Cody'ego była nieobecna w domu. Kobieta wyszła ze swoim ojcem na pocztę, wcześniej prosząc partnera o opiekę nad ich synkiem.

Według ustaleń śledczych Anton Shields potrząsał dzieckiem z dużą siłą. W konsekwencji maluch uderzył o poręcz sofy, co wywołało ciężkie obrażenia mózgu.

Kiedy matka dziecka wróciła do domu, na miejscu zastała sanitariuszy pogotowia ratunkowego. Niestety, chłopiec był w ciężkim stanie– jak opisali ratownicy, jego usta były sine. Po dwóch dniach walki o życie Cody'ego lekarze zdecydowali się odłączyć małego pacjenta od aparatury podtrzymującej życie.

Zobacz także: Zobacz też: Zbrodnia miłoszycka. Zbigniew Ćwiąkalski: Tomasz Komenda przyjął wyrok z ulgą

Ojciec zabił swojego syna. Zapadł wyrok w sprawie zabójcy dziecka

Na początku Anton Shields zaprzeczał, aby ponosił winę za śmierć swojego syna. Mężczyzna twierdził, że był zajęty karmieniem malucha, kiedy ten nagle przestał się ruszać.

Początkowo 39-latek usłyszał zarzut napaści, w wyniku której doszło do śmiertelnych obrażeń. Po śmierci Cody'ego został on jednak zmieniony na zabójstwo. Ostatecznie w toku procesu Anton Shields przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci syna.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Według ustaleń "Mirror" Anton Shields ostatecznie usłyszał wyrok 9 lat pozbawienia wolności. Decyzję w sprawie 39-latka podjął sędzia Andrew Baker. W dniu wydania wyroku Shields udał się do sądu w dresach.

Żył tylko przez dwa miesiące, a to dlatego, że ty, Anton Shields, dopuściłeś się na nim przemocy, która doprowadziła do jego śmierci, kiedy był pod twoją opieką. Zrobiłeś coś przerażająco niebezpiecznego, co miało najgorsze konsekwencje – uzasadnił wyrok sędzia Andrew Baker.

W trakcie procesu odczytano także oświadczenie matki Cody'ego. Kobieta nie kryła żalu z powodu tragicznej śmierci dziecka, której sprawcą był jego własny ojciec.

Straciłam Cody'ego na zawsze, myślę o nim każdego dnia. Utrata go to najgorsza rzecz, jaka mi się przytrafiła w życiu, on (Anton Shields – przyp. red.) zniszczył moją rodzinę – napisała matka Cody'ego.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić