o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Pracował na polu, nagle to zobaczył. Od razu wezwał służby

57
Podziel się

Mieszkaniec miejscowości Bogucice (woj. małopolskie) w trakcie prac ziemnych znalazł niewybuch mający 50 cm długości i 10 cm średnicy. Mężczyzna natychmiast wezwał służby.

Pracował na polu, nagle to zobaczył. Od razu wezwał służby
Zdjęcie ilustracyjne (Policja)
bESLKaGd

We wtorek 23 listopada w godzinach porannych Komenda Powiatowa Policji w Bochni otrzymała zgłoszenie dotyczące znalezienia niewybuchu na jednej z posesji w miejscowości Bogucice.

O zdarzeniu poinformował policjantów mieszkaniec miejscowości Bogucice, który podczas prac ziemnych prowadzonych na swojej posesji odnalazł przedmiot przypominający niewybuch.

bESLKaGf

Na miejsce skierowany został patrol policji wraz z członkiem grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren, na którym znajdował się niebezpieczny przedmiot, przed dostępem osób postronnych.

Był to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej

Przybyły na miejsce patrol z jednostki sapersko-minerskiej zabezpieczył niewybuch mający 50 cm długości i 10 cm średnicy. Saperzy potwierdzili także, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.

bESLKaGl

Policja przypomina, że niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchem, dotykanie, rozkręcanie, przenoszenie w inne miejsce czy rzucanie jest realnym niebezpieczeństwem.

Niezachowanie właściwych środków bezpieczeństwa może doprowadzić do utraty zdrowia lub życia. Nigdy nie pozbywajmy się takich przedmiotów we własnym zakresie. "Jeśli mamy podejrzenie, że znaleziony przedmiot może być niewybuchem należy niezwłocznie w sposób wyraźny oznaczyć miejsce znalezienia przedmiotu, zabezpieczyć je przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku Policji" - przypominają funkcjonariusze.

bESLKaGm
Zobacz także: Zima coraz bliżej? Prognoza pogody na weekend
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESLKaGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
Maciej z pias...
2 dni temu
Niech się WP zajmie kłamstwami i skutecznosci masek i konieczności zamknięcia wszystkiego włącznie ze służbą zdrowia dla dobra pacjentów….to im najlepiej wychodzi
Pik
3 dni temu
Umiecie rozróżnić prace ziemne od prac polowych?
rolnik
3 dni temu
jaki piękny artykół jeszcze więcej takich na całej WP to tu to tam, o i tutaj, jak grzybów po desczu w lesie. Pięknie szkoda ,że cały posterunek 13 ze Stępniem na czele nie przyjechał
bESLKaGH
Janek
3 dni temu
Juz nie macie co wypisywac ale sensacja ze rolnik znalazl niewybuch takich zdarzen w Polsce jest codziennie kilka.
al2
3 dni temu
We Francji i Belgii ,na terenach gdzie przebiegał front I Wojny Światowej ,a zwłaszcza nad Sommą i w okolicach Verdun jak rolnik wyorze niewypał ,to go sam odnosi na miedzę ,gdzieś koło drogi, na kupkę.Sam widziałem takie składziki liczące po kilka,kilkanaście a nawet kilkadziesiąt pocisków.Saperzy dwa razy do roku robią objazd po polach i zbierają złom.Jest tego tyle ,że gdyby chcieli jeździć do każdego granatu ,to by im na benzynę nie starczyło.A niewybuchy z I WŚ są starsze od tych z II Wś tylko o 20 lat i w sumie mogą eksplodować tak samo, a niektóre zawierają jeszcze gaz.Trzeba pamiętać że nawet do 20-30 % wojennej produkcji pocisków artyleryjskich nie eksplodowało, bo były robione szybko i byle jak.A francuskie ,używane w dwudziestoleciu międzywojennym na ćwiczeniach, gdzie się obserwuje każdy wystrzał, miewały nawet połowę niewypałów.Wojsko Polskie II RP masowo wymieniało francuskie zapalniki .
Art
3 dni temu
Kiedys Policje wzywano do okreslonych czynnosci, teraz Policja jest wzywana do wszystkiego Moja sasiadka starsza pani z bloku cały dzień wzywa policje do wszystkiego: bo listonosz sie pomylił i żle włozył listy, bo wycieraczkę ktos jej przesunął o 30cm, jak zgubiła klucze od mieszkania to wyszyscy na klatce byli winni a potem okazało sie ze klucze miała w torebce na dnie pod różnymi smieciami.....
Borsuk
3 dni temu
Hmm, mając takie cacko, pojechałbym na msze do watykanu i "dał" to na tacę 😆😆
Lonia
3 dni temu
Czy też powiadomił miejscowego kapłana. Konieczna msza w tej intencji
dop347
3 dni temu
A teraz internet oniemiał, internauci w szoku, niedowierzają,a saper przecierał oczy ze zdumienia
Tolo
3 dni temu
Zawiózł by na złom, to na flachę by dostał. A tak, Przynajmniej do wiosny pola nie zaora. Puki saperzy go nie sprawdzą.
Piter
3 dni temu
Codziennie na tym portalu to samo-znalazł TO w lesie,na polu,na działce,oniemiał,zamarł,wgniotło go,oniemiały przemówił i wezwał służby....Rany boskie co za pierdoły siedzą w tej redakcji?Kto tam jest szefem?Wie ktoś?Czemu on zatrudnia ograniczonych umysłowo?Wie ktoś?
Stefan
3 dni temu
Myślałem że to pan kazimierz i jego ursus kubuś, bo taki podobny ten traktor.
Mk2
3 dni temu
Mam nadzieję że to zdjęcie "niewybuchu" jest tylko poglądowe bo to co jest na zdjęciu to faktycznie sam pocisk bez łuski zapalnika ładunku czyli kilkanaście kg ołowiu :D ołów sam nie wybucha więc to nie jest niewybuch :D
bESLKaGz
.zenek
3 dni temu
Sensacja jak cholera.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić