Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Prostytutka i biurowiec za 300 milionów funtów. Skandal w Watykanie

40
Podziel się

Urzędnik Watykanu, który był zaangażowany w zakup biurowca w zachodnim Londynie, miał zaoferować biznesmenowi prostytutkę w podziękowaniu za pośrednictwo w transakcji wartej 300 milionów funtów - donosi Daily Mail.

Prostytutka i biurowiec za 300 milionów funtów. Skandal w Watykanie
Gianluigi Torzi i papież Franciszek.
bEUDeszp

Gianluigi Torzi działał jako pośrednik w negocjacjach dotyczących nieruchomości przy Sloane Avenue w Londynie, która została przeznaczona pod zabudowę luksusowymi mieszkaniami. Mężczyzna twierdził w zeznaniach, że urzędnik świecki Fabrizio Tirabassi próbował podziękować mu za swoją pracę, oferując seks z prostytutką.

Ponadto Torzi wyjawił, że Tirabassi chwalił się szantażowaniem duchownych, dlatego postanowił zgłosić to zachowanie papieżowi Franciszkowi.

bEUDeszr

Zarzuty wyszły na jaw, gdy sędzia skarcił watykańskich prokuratorów za "przerażające" wprowadzanie w błąd sądu w sprawie dochodzenia dotyczącego inwestycji Stolicy Apostolskiej na rynku nieruchomości.

Sprawa dotyczyła rzekomego spisku Torziego z Tirabassim, starszym duchownym prałatem Alberto Perlasca i londyńskim finansistą Raffaello Mincione w celu wyłudzenia pieniędzy od kościelnej jurysdykcji. Jednak sędzia Tony Baumgartner w zeszłym tygodniu nie przychylił się do oskarżeń wobec Torziego.

Kontrowersje doprowadziły do ​​serii nalotów policyjnych. Urzędnik świecki Fabrizio Tirabassi został zawieszony na swoim stanowisku w Watykanie, Alberto Perlasca został karnie przesunięty do innej roli.

bEUDeszx

Raffaello Mincione jako poprzedni właściciel nieruchomości stanowczo zaprzeczył popełnieniu przestępstwa i wniósł dwie oddzielne sprawy sądowe przeciwko Stolicy Apostolskiej. Watykan twierdził, że został oszukany, wydając 300 milionów funtów za budynek w 2018 roku, powołując się na to, że nieruchomość została sprzedana za jedyne 129 milionów funtów zaledwie sześć lat wcześniej.

Sędzia zaznaczył, że urzędnicy Watykańscy nie wspomnieli o gwałtownym wzroście wartości nieruchomości po wydaniu pozwolenia na budowę mieszkań. Ponadto orzekł, że wniosek Watykanu był pełen zaniedbań i fałszywych informacji.

Na podstawie zebranych dowodów sędzia Baumgartner stwierdził, że Watykan nie dostarczył wystarczających dowodów, aby wnieść sprawę przeciwko Torziemu.

Nie sądzę, aby istniały uzasadnione powody, by sądzić, że pan Torzi skorzystał na przestępstwie, jak twierdzi Watykan - tłumaczył sędzia Baumgartner.
bEUDeszy
Nieujawnianie i wprowadzanie w błąd przez Watykan jest tak przerażające, że ostateczna sankcja cofnięcia zajęcia aktywów była właściwa - oświadczył sąd.

Orzeczenie sądu było wielkim ciosem dla watykańskich prokuratorów. W ostatnim czasie doświadczyli oni serii kompromitujących porażek w zagranicznych sądach ze względu na ich niekompetencję, przejawiającą się choćby w nieprawidłowym tłumaczeniu dokumentów.

Gianluigi Torzi został oskarżony o defraudację i oszustwo w związku z jego rolą w pomaganiu Stolicy Apostolskiej w nabyciu części budynku Chelsea w Londynie. Prokuratorzy kościelni zarzucili mu, że wyłudził od Watykanu prawie 13 milionów funtów honorariów, chociaż watykańscy duchowni i urzędnicy zatwierdzili płatność i podpisali umowy dające Torziemu prawo głosu w przedsięwzięciu.

Torzi zaprzeczył, jakoby dopuścił się jakichkolwiek wykroczeń i utrzymuje, że jego kontakty z Watykanem były całkowicie zgodne z prawem. Sędzia Baumgartner poparł jego stanowisko w Sądzie Najwyższym, powołując się na dokumenty dostarczone przez Watykan, z których wynika, że Torzi był zaangażowany w transakcję, obejmującą "wolnorynkowe transakcje handlowe".

bEUDeszz
Zobacz także: Franciszek o Iraku i koronawirusie. Szczere wyznania papieża
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDeszS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
zgred
8 miesięcy temu
To za nasze wyłudzone pieniądze... Ponoć w niebie wszystko za darmochę (nawet sex z prostytutką).
sas
8 miesięcy temu
Oj Papieżu Franciszku a miało być przejrzyście w kwestii finansów. Po co owieczkom taki kosztowny budynek?
pawel
8 miesięcy temu
a może by tak zainwestowali w głodne dzieci?
bEUDeszT
student
8 miesięcy temu
Jak to dobrze że o2 nie reklamuje prostytucji od razu mi lżej
ZZ Top
8 miesięcy temu
Bananowa Watykańska musi uwolnić się od Watykanu, albo będzie nowa wojna o niepodległość.
sas
8 miesięcy temu
Gdzie nie dotknąć to brud
Janek
8 miesięcy temu
Bagno, Bagno i jeszcze raz BAGNO.Oszukiwanie, obłuda i pedofilja,nieokienzłna pazernosc, olbrzymie defraudacje .A mu glupi im wierzymy bo powinni byc nam przykładem.Na kolendzie ksiadz nas poucza jak mamy żyć.To paranoja.
ZZ Top
8 miesięcy temu
Koniec konkordatu i finansowania Watykanu! Przecież Watykan nie produkuje, nie tworzy softu, wynalazków tylko żyje z tego co wyłudzi od trzody. Tak jak działacze polityczni.
Debilizm
8 miesięcy temu
Watykan -umiłowany przez Polaków strażnik moralności i uzdrawiania nie tylko duchowego ale i fizycznego
ewa
8 miesięcy temu
Co to za sędzia "Baumgartner" bo rodzi podejrzenie o stronniczość w koszernych sprawach
Murtibing
8 miesięcy temu
Wierzcie lub nie Religia zostanie zdelegalizowana
Goldengecko
8 miesięcy temu
Nasi to się tylko śmieją z takich małych przekrętów
c vky
8 miesięcy temu
Żesmy wytresowani azebyśmy byli wyalienowani
bEUDeszL
mnie
8 miesięcy temu
Nie na temat lecz w interesie Nas , lubmy siebie , bo nikt Nas nie polubi . Słuchając Rosyjskich melodi , jestem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić