Protokół z sekcji zwłok Bartosza S. "Wiele podejrzeń się potwierdziło"

186

Prawnicy rodziców Bartosza S., który zmarł po policyjnej interwencji w Lubinie, otrzymali protokół z pierwszej sekcji zwłok. Nie mogą jednak go udostępnić, ponieważ zabroniła im tego prokuratura. Zdradzili jednak, że "potwierdziło się wiele przypuszczeń".

Protokół z sekcji zwłok Bartosza S. "Wiele podejrzeń się potwierdziło"
Rodzina otrzymała protokół z sekcji zwłok Bartosza S. (Pixabay)

Bartosz. S. zmarł 6 sierpnia w Lubinie. Do jego domu została wezwana policja, a na nagraniach z interwencji można zobaczyć, jak funkcjonariusze przyciskają 34-latka do ziemi i próbują go obezwładnić.

Bartosz S. Zginął przez policjantów?

Bartosz S. krzyczał i błagał o pomoc. Po kilku minutach ucichł, a na miejsce wezwano pogotowie. Według policjantów, mężczyzna żył, kiedy przyjechała karetka. Z kolei ratownicy uważają, że Bartosz był już martwy.

W środę na konferencji prasowej we Wrocławiu radca prawny Wojciech Kasprzyk poinformował, że raport z pierwszej sekcji zwłok jest już gotowy. Sekcja została wykonana w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Jak na razie jej wyniki nie zostaną ujawnione, ponieważ na to nie godzi się prokuratura.

Jako pełnomocnicy rodziny jesteśmy zadowoleni z opinii, którą dzisiaj przeczytaliśmy. Potwierdziło się szereg rzeczy, o których już wcześniej wspominałem na poprzednich konferencjach prasowych. Nie możemy się jednak odnosić do szczegółów, ponieważ prokuratura prosiła nas o to, abyśmy w tym zakresie się nie wypowiadali - przekazał Wojciech Kasprzyk.

Śledztwo w sprawie śmierci Bartosza S. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Postępowanie zostało przeniesione na inny obszar, aby uniknąć pomówień o stronniczość. Rodzina Bartosza S. oraz jej pełnomocnicy twierdzą, że mogło dojść do asfiksji pozycyjnej, czyli uduszenia. Niedługo zostanie przeprowadzona druga sekcja zwłok, wykonana na zlecenie rodziców 34-latka.

Zobacz także: Granica polsko-białoruska. Relacja z obozowiska afgańskich uchodźców
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić