Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Przełom w nauce. Historyczna chwila dla ludzkości

190
Podziel się

To historyczny i pełen nadziei moment w walce z chorobą zakaźną, która nęka ludzkość od setek lat. Szczepionka dla dzieci przeciwko malarii będzie niedługo wprowadzona niemal w całej Afryce.

Przełom w nauce. Historyczna chwila dla ludzkości
Malaria przenoszona jest przez komary. (Pixabay)
To historyczny moment. Długo oczekiwana szczepionka na malarię dla dzieci jest przełomem w nauce, zdrowiu dzieci i kontroli malarii – mówi Światowa Organizacja Zdrowia w swoim oświadczeniu.

Opracowana przez brytyjskiego producenta leków GlaxoSmithKline szczepionka po raz pierwszy okazała się skuteczna sześć lat temu. W ramach pilotażowego programu szczepień wprowadzono ją w Ghanie, Kenii i Malawi. Wyniki tego przedsięwzięcia okazały się zadowalające. Wyniki pokazują, że szczepionka była bezpieczna i doprowadziła do 30-procentowego zmniejszenia liczby przypadków ciężkiej malarii, nawet na obszarach, na których powszechnie stosowane są siatki nasączone środkiem owadobójczym i gdzie istnieje dobry dostęp do diagnostyki i leczenia.

Dlatego WHO podjęło decyzję, by wprowadzić preparat dla całej Afryki Subsaharyjskiej oraz w innych regionach o umiarkowanym lub wysokim poziomie przenoszenia malarii. Zaraza do tej pory zabijała ponad 400 000 osób rocznie, większość wśród których są dzieci i niemowlęta.

Stosowanie tej szczepionki w połączeniu z istniejącymi narzędziami do zapobiegania malarii może każdego roku uratować dziesiątki tysięcy młodych ludzi - przekazuje WHO.

WHO obawia się, że liczba zakażeń malarią i zgonów mogła wzrosnąć w Afryce Subsaharyjskiej w ciągu ostatnich 18 miesięcy z powodu zakłóceń w profilaktyce i leczeniu spowodowanych przez Covid-19. Przed pandemią liczba zgonów spowodowanych malarią znacznie malała.

Zobacz także: WHO wzywa narody do dzielenia się szczepionkami. Szczególnie z najbiedniejszymi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(190)
Darek
3 miesiące temu
Niech żyją w szczęściu i zdrowiu, ale u siebie na kontynencie
Jaśko
3 miesiące temu
Ja to bym dał afrykanom jeszcze wiagry i oni sami w ilości entej te komary by pozagryzali. Można? Można...
Polska
3 miesiące temu
NA GRANICY BIALORUSI PODLACZYC DRUTY POD SILE PRADU I SKONCZYC Z MIGRACJA RAZ NA ZAWSZE MUZULMAN NIECH W...LA DO ARABI TO JEGO ZIEMIA I JEGO STYL ZYCIA W SZARJIACIE.STRZELAC BEZ SKRUPULOW.
Dr Nobody
3 miesiące temu
To że myśli się nad szczepionka na malarię to wiem już od dawna. Ale szokuje mnie wiedzą dziennikarska autora. Malaria nie jest choroba zakaźna a pasożytnicza. Plasmodium to organizm który żeruje w czerwonych ciałkach krwi ( już prościej się nie da) gorączka występuje gdy larwy "rozwalają krwinke" i wydostają się na zewnątrz atakując następne krwinki, wtedy system immunologiczny reaguje silna gorączka. Niski poziom wiedzy oj niski , później ludzie wierzą w mity i legendy o złych doktorach .
Melos
3 miesiące temu
Niech juz im bilety slą do europy. Inwestowanie w szczepionki dla afryki to tak jak inwestowanie w hodowle szczurow.
Kuku Kuku Pan...
3 miesiące temu
Czytam te komentarze i myślę że ten naród zasługuje w pełni na to co ma i na swoją przyszłość też. Po prostu włos na głowie staje...
Gonzo
3 miesiące temu
Dopiero teraz zobaczą co to przyrost naturalny
Tylko myślę
3 miesiące temu
Afryka.Upadły kontynent. Czego brakuje unich. Czego inny mają. Woli do walki o swoje.
Magda
3 miesiące temu
Pytanie skąd jest brana kasa na loterie szczepionkowe covid zrobiono z ludzi testerów kule na kogo wypadnie na tego bęc
Zeno
3 miesiące temu
Zlikwidować całą tą organizację WHO, sponsorowaną przez ludobójców,dziwne że po tylu latach mają coś na malarię a na świrusa w pół roku+a planowali go od 2oo3 roku)i dopiero Chińczycy im pomogli
AREK
3 miesiące temu
Brawo (trzeba wyludnić Afrykę)...
Hdh
3 miesiące temu
Chcą doprowadzić do nowego kryzysu? Przecież w Afryce jest przeludnienie, ludzie nie mają co jeść więc będzie ich jeszcze więcej. Za to w Europie przydała by się szczepionka na zbokow LGBT bo tu ludzie przestają się rozmnażać.
Ktoś
3 miesiące temu
Oooo Znowu testowanie szczepień na Afryce. Najczęściej tam zaczynają sprawdzać bezpieczeństwo szczepień. Już im się kilka razy nie udało i zabili dziesiątki tysięcy osób.
Fan clarksona
3 miesiące temu
Skorumpowane WHO.. i masoneria .. wszędzie tylko szczepionki.. jeszcze zaszczepieni pożałują jak zaczną umiwrać za kilka lat..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić