o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Przełom ws. homofobicznych furgonetek. "Takiego orzeczenia w Polsce jeszcze nie było"

256
Podziel się

Sąd Okręgowy w Szczecinie podjął decyzję w sprawie homofobicznej furgonetki, która jeździ po polskich miastach. Społecznik Igor Podeszwik, który złożył akt oskarżenia, podkreśla, że to przełomowe orzeczenie.

Przełom ws. homofobicznych furgonetek. "Takiego orzeczenia w Polsce jeszcze nie było"
Orzeczenie sądu ws. homofobicznej furgonetki (Twitter)
bEEDQCyJ

Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał orzeczenie w sprawie homofobicznej furgonetki. Uznał, że zasadnym jest skłonienie się ku argumentacji, iż hasła znajdujące się na pojeździe mogły wywołać jednoznaczne skojarzenia, mające na celu zrównanie "lobby LGBT" z pedofilami.

Zasadnym jest skłonienie się ku argumentacji oskarżyciela, iż twórca tejże inicjatywy mógł dążyć do wywołania jednoznacznych skojarzeń, mających na celu zrównania określonych osób (opisanych na pojeździe) do osób popełniających czyny z art. 200 kk. O ile treści zawarte na pojeździe miałyby się tylko sprowadzać do informacji co do inicjatyw obywatelskich nie byłoby celowym używanie zwrotów przywołanych na wstępie - czytamy w uzasadnieniu.
bEEDQCyL

Tym samym sąd uznał, że mogło dojść do czynu zabronionego, czyli zniesławienia. Uchylił postanowienie o umorzeniu postępowania i przekazał sprawę Sądowi Rejonowemu Szczecin – Centrum.

Takiego orzeczenia w Polsce jeszcze nie było. Do tej pory żaden sąd nie wskazał, że mogło tutaj dojść do przestępstwa. To jest pierwsze. To oznacza, że sprawa wraca do sądu rejonowego, który wcześniej ją umorzył – powiedział "Gazecie Wyborczej" społecznik Igor Podeszwik, twórca inicjatywy Nowy Szczecin.
W cywilizowanym kraju nie ma miejsca na takie działania, nie ma miejsca na szerzenie mowy nienawiści i to jeszcze pod ochroną policji. Przecież to jakiś absurd! Nie można obok takich rzeczy przechodzić obojętnie. Decyzja Sądu Okręgowego pokazuje, że warto być cierpliwym i konsekwentnym, że jeszcze może być u nas normalnie – dodał.
bEEDQCyR

Homofobiczna furgonetka jeździła po ulicach Szczecina

Homofobiczna furgonetka Fundacji Pro jeździła po Szczecinie we wrześniu 2019 r. Na pojeździe znajdowało się hasło "Stop pedofilii". Napisy sugerowały, że "lobby LGBT" chce uczyć małych dzieci masturbacji, wyrażania zgody na seks, pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmu.

Igor Podeszwik złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a następnie prywatny akt oskarżenia do sądu. W marcu bieżącego roku Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum w Szczecinie umorzył postępowanie, twierdząc, że "zamiarem sprawcy było odesłanie do adresu strony internetowej z promowaniem obywatelskiego projektu ustawy". Podeszwik zaskarżył to postanowienie.

bEEDQCyS

Zobacz także: Samuela Górska: "Nie chcę LGBT, nie chcę żydostwa!"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEDQCzm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(256)
Sas
2 miesiące temu
"Zasadnym jest skłonienie się ku argumentacji oskarżyciela" - nieprawda, jest to czysta spekulacja sądu. Idąc tym tokiem rozumowania, sąd musiałby też osądzić autora biblii i uznać ją jako księgę zakazaną.
student prawa
2 miesiące temu
W końcu jakaś normalność, a dla wszystkich skaczących jak to mamy jako Polacy być atakowani przez "LGTB" należy wyjaśnić to nie ideologia,, a ludzie którzy się tacy rodzą i warto przypomnieć Henryka Walezego, który kochał inaczej, a przodkom naszym (przecież wszyscy od szlachty pochodzimy) to nie przeszkadzało uczynić go królem. Odnośnie samego orzeczenia Sądu może wreszcie banda propagandowców państwowych zrozumie, że pedofil to przestępca, nie zaś osoba transpłóciowa, homoseksulna czy tzw. niebinarna i zacznie rozpoznawać sytuacje, w której ta druga grupa osób ze środowiska, a nie idologii LGTB walczy z tą pierwszą, a nie jak robią to polscy ortodoksji i fananatycy religijni uznaje i wrzuca do jednego wora. Dla wszystkich myślących inaczej - zaniechajcie myślenia przecież już wam Kurski głupimi lepiej się rządzi
Słuszna spraw...
2 miesiące temu
To jest przykład co będzie się działo jak ta POstbolszewia dojdzie do władzy. Brak lustaracji w sądach cały czas się kłania.
bEEDQCzn
mistrzu
2 miesiące temu
Za sciągnięcie tego całego LGBT i zamieszania z tym związanego odpowiedzialny jest Trzaskowski.
man
2 miesiące temu
A jakaż w tych napisach nienawiść??? Rozumy wam odjęło? Totalny brak wolności słowa!
Piotr
2 miesiące temu
Polexit - jestem przeciw
Tak to prawda
2 miesiące temu
Bo tzw. homoseksualiści (rower) w 100% atakują głównie staruszków, stare babcie, policjantów w mundurach, bokserów i karateków itp. osoby . NIGDY łatwowierne i bezbronne dzieci.
Kuba
2 miesiące temu
Polexit- jestem za...
Manio
2 miesiące temu
POLEXIT. Jestem za !!!!!!
Kasia
2 miesiące temu
Właśnie POLEXIT . ZROBY REFERENDUM . PODAJ DALEJ !!!!!!
Zażenowana i ...
2 miesiące temu
Uprzejmie informuję, że w Polsce skończyła się właśnie wolność słowa.
555
2 miesiące temu
Homofobiczne są tzw. parady równości, ale pokręcone umysły zdziczenie chcą nazywać normalnością.
Piotr
2 miesiące temu
LGBT i pedofilia to dwa różne i odległe tematy tak jak hipsterstwo i gwałt. Niezależnie od tego pompowanie tych tematów jest chyba na rękę wszystkim stronom sporu politycznego w Polsce. Zarówno LGBT jak i pedofilia są zjawiskami marginalnymi w polskim życiu społecznym i warto zacząć przykładać do nich właściwą miarę. Może zacznijmy zajmować się realnymi problemami, które mają znaczący wpływ na nasze życie?
bEEDQCzf
traw
2 miesiące temu
Na lekcji nauczyciel prosi dzieci, aby opowiedziały o tym gdzie pracują ich rodzice. Jasiu wstaje i opowiada: - Mój tata jeździ do starych i bogatych pań aby je masować przed snem. Czasami całuje je w różne miejsca i zostaje na noc za napiwki i dzięki temu więcej zarabia. Nauczyciel zgarnął Jasia na bok i pyta: - Jasiu, czy naprawdę twój tata masuje starsze panie? Na to Jasiu: - Nie, jest dziennikarzem, ale wstydziłem się przyznać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić