o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Przez pandemię mają zaległości. Czy ktoś pomoże uczniom?

68
Podziel się

Koronawirus wyrządził wiele szkód. Przez pandemię koronawirusa problemy mają między innymi uczniowie. Nauka zdalna nie jest na tyle efektywna, jak lekcje w szkole, co doprowadza do zaległości. Czy w związku z tym uczniowie mogą liczyć na jakieś wsparcie?

Przez pandemię mają zaległości. Czy ktoś pomoże uczniom?
Przemysław Czarnek (YouTube)
bDZNQTWZ

Przemysław Czarnek nie uważa, że te roczniki, które mają zaległości przez pandemię, będą stracone. - Niewątpliwie będą poszkodowane, co do tego nie ma wątpliwości, więc na pewno trzeba je wspomóc - mówi w rozmowie z "Faktem".

Później opisuje formy pomocy dla uczniów. Spostrzega, że maturzystom obniżono wymagania o ok. 20%. Widzi też potrzebę organizowania zajęć dodatkowych, które oczywiście nie są obowiązkowe. Czarnek podkreśla, że "nauczyciele będą do nich zachęcać", do czego zostaną odpowiednio zmotywowani.

bDZNQTXb
Będą dodatkowe płatności dla nauczycieli. Nauka zdalna, choćby i najlepsza, nie jest w stanie zastąpić nauczania stacjonarnego. Jest dużo mniej efektywna. Musimy dołożyć zajęć wspomagających - zaznaczył minister edukacji i nauki podczas wywiadu dla "Faktu".

Przekazał też, że póki co propozycja zajęć dodatkowych obejmuje 10 tygodni po jednej godzinie dla każdej klasy w każdej szkole. - Na razie, potem systematycznie będziemy to zwiększać, jeśli będzie taka konieczność. Będziemy to obserwować - dodał Czarnek.

Dłuższe pobyty w szkołach

Lekcje dodatkowe będą oczywiście związane z tym, że uczniowie będą musieli dłużej zostawać w szkole. MEN nie zdecydował się na odbiór godzin w weekend ani skrócenie wakacji uczniom na rzecz dodatkowych godzin lekcyjnych.

bDZNQTXh
Trzeba zastosować złoty środek. Jeśli byśmy proponowali dodatkowe godziny w weekend, albo zbyt dużo tych godzin, to byłoby to traktowane jako niesprawiedliwość. Jeśli szkoła w wakacje, to kolejna kara. A jeśli byśmy tego nie zrobili w ogóle, to rodzice musieliby szukać korepetycji - spostrzegł Przemysław Czarnek.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZNQTXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
Adam
miesiąc temu
Ten czysto socjalistyczny wywód ministra to bełkot. Myślę że rodzice powinni go wyśmiać i jak najszybciej postarać się o jego dymisję.
666
miesiąc temu
Hahaha no jasne uczniowie będą siedzieć po 10 godzin dziennie w szkole !!!Przyjdą do domu zrobia kupke i lulu padna ze zmęczenia! A gdzie odrabianie lekcji i powtórka materiałów. Wogole o jakiej pomocy pisze " Czernik" ? Czerni na całego, aż nowego tworu dostanie!!!!
kiedyś zagłos...
miesiąc temu
Proste rząd do wymiany. To że jest epidemia ok więc rząd tak powinien organizować życie wspierając się wojskiem policja służbami mundurowymi i służba zdrowia żeby zwykły obywatel mógł żyć jak przed pandemia powinny być wprowadzane zalecenia co należy robić aby zmniejszać ryzyko zakażeń ale obywatel powinien mieć wybór czy się do tego stosuje czy nie
bDZNQTXD
????
miesiąc temu
Dlaczego maturzyści mają obniżone wymagania na maturze???? ,córka w technikum zdawała egzamin zawodowy w tym roku bez żadnych ulg i zdała. Więc kto się chce uczyć ten się nauczy.
kocia
miesiąc temu
nie ogarnia nikt kuwety ,bo to państwo funkcjonuje według zasad bliżej nie znanych nikomu
kocia
miesiąc temu
jak rodzice nie zainwestują w dziecko to skończy taki w Enea operator i wojny nie trzeba ,wystarczy takich zatrudnić
kocia
miesiąc temu
przecież w tej szkole i tak się nic nie nauczą
osa,,,
miesiąc temu
najlepszym wsparciem jest zabranie sie do nauki i materiał wytłumaczony przez internet zadawać a nie by sami z ksiażki sie uczyli , jakis bat na dzieci musi być a tym batem jest teraz lekcja z nauczycielem przez internet , pytac , stawiac oceny za prace i odpowiedzi , w AUSTRALII GDZIE DALEKO DO SZKOŁY DZIECI TAK SIE UCZA I ZDAJA EGZAMINY , nie ma co panikować , rodzice powinni sprawdzac czy zadania odrobione a materiał przerobiony , na kazdY przedmiot należy wykładać temat a potem punkty do odpowiedzi czyli zadania do zrobienia i kazdy zrobi i przesle do nauczyciela , NO CO JEST PROSTE PRAWDA
Ada
miesiąc temu
Zgadzam się z opinią Metodyka. Niestety uczniowie stawiają ta kombinowanie. Zamiast się uczyć, to stawiają na ściąganie.
Sabat
miesiąc temu
Kużwa nauczyciele zaszczepieni to do roboty !Otworzyć szkoły i przestańcie pitolić bzdury !Dzieci wyrosną na zombi jak tak dalej pójdzie, niestety ale ta nauka zdalna do niczego się nie nadaje
antNWO
miesiąc temu
Lepiej dołóżcie z jakieś 20 godzin religi tygodniowo ucinając tym samym historię, fizykę matmę itd.
jerzy na wiez...
miesiąc temu
dodatki dla nauczycieli za co pytam .....dodatki dla uczniow za stres
Marcus
miesiąc temu
Gdzie oni go znaleźli? Na śmietniku historii? Tego gościa to trzeba izolować w nie w TVP pokazywać
bDZNQTXv
lekcje zdalne...
miesiąc temu
lekcje zdalne na zawsze tylko niech covid zmyka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić