Przypalał własne dziecko zapalniczką. Grozi mu długa odsiadka

179

Do 10 lat więzienia grozi 29-latkowi z powiatu koneckiego (woj. świętokrzyskie), podejrzanemu o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad półtorarocznym synem. Marcin D. przypalał dziecko zapalniczką. To jednak nie wszystko.

Przypalał własne dziecko zapalniczką. Grozi mu długa odsiadka
Policja zatrzymała 29-latka (East News, Damian Klamka)

Prokuratora Rejonowa w Końskich zakończyła śledztwo przeciwko 29-letniemu Marcinowi D. Przedstawiono mu zarzuty, dotyczące m.in. znęcania się nad półtorarocznym synem. Mężczyzna miał przypalać go zapalniczką.

Urządził synkowi piekło. Ojcu grozi więzienie

W toku śledztwa uzyskano materiał dowodowy w postaci m.in. zeznań świadków oraz opinii biegłych, w oparciu o który ustalono, że 29-latek od sierpnia 2021 roku do 28 maja 2022 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną, a dodatkowo w okresie od marca do 28 maja 2022 roku także nad swoim małoletnim synem, którego m.in. przypalał zapalniczką - powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joński o aferze respiratorowej: "Ktoś pozwolił Andrzejowi I. robić interesy z państwem"

Marcin D. został zatrzymany 28 maja tego roku. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty. Oprócz znęcania się nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem i spowodowania u niego obrażeń ciała, jest to także zarzut znęcania się nad konkubiną i zarazem matką dziecka.

Sąd Rejonowy w Końskich zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i wolności. W tym miesiącu w sądzie rejonowym w Końskich powinien ruszyć proces w tej sprawie.

Do podobnego zdarzenia doszło w Wałbrzychu. Na trzy miesiące trafił do aresztu 21-latek, który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad 3-letnim synem swojej partnerki. Chłopiec miał na całym ciele ślady pobicia. Jego matka została przesłuchana i zwolniona do domu. Dziecko, na czas wyjaśnienia sprawy, trafiło do lokalnego domu dziecka.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić