Ptasia grypa u człowieka. W Chile wykryto pierwszy przypadek

12

Ministerstwo Zdrowia Chile poinformowało, że w tym tygodniu wykryto pierwszy przypadek ptasiej grypy u człowieka. Zaraziła się 53-latka. Jak na razie nie wiadomo gdzie i kiedy miała kontakt z chorym zwierzęciem.

Ptasia grypa u człowieka. W Chile wykryto pierwszy przypadek
Pierwszy przypadek ptasiej grypy w Chile. (Pixabay)

Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia Chile wynika, że ​​wirusa ptasiej grypy wykryto u 53-letniej kobiety. Wcześniej wystąpiły u niej ciężkie objawy grypy, które nie ustępowały przez wiele dni.

Ptasia grypa u człowieka

Kobieta jest obecnie w dobrym stanie. Nie wiadomo jednak kiedy i gdzie się zaraziła.

Urzędnicy starają się dojść do tego, gdzie doszło do zakażenia. Wszystkie osoby, które miały w ostatnim czasie bezpośredni kontakt z 53-latką są badane na obecność wirusa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jest oskarżona o te same zbrodnie, co Putin. Ścigana Rosjanka nagrana w Ukrainie

Chociaż nie odnotowano do tej pory przypadków zarażenia człowieka od człowieka to nie można tego całkowicie wykluczyć. Światowi eksperci ds. zdrowia stwierdzili, że ryzyko przeniesienia H5N1 przez ludzi jest bardzo niskie, ale mimo wszystko istnieje.

Przypadki ptasiej grypy H5N1 odnotowywano u zwierząt w Chile od zeszłego roku. Niedawne wybuchy grypy w gospodarstwach rolnych zmusiły władze do wstrzymania eksportu drobiu. Pojedyncze przypadki na fermach wykryto również w Argentynie.

W styczniu ekwadorskie ministerstwo zdrowia poinformowało o pojedynczym przypadku zakażenia człowieka. Zachorowała zaledwie 9-letnia dziewczynka. Stan jej zdrowia nie został ujawniony.

Pierwszy przypadek grypy H5N1 został potwierdzony u dziewięcioletniej dziewczynki w prowincji Bolivar - przekazano.

W lutym w Kambodży na ptasią grypę zmarła 11-latka. Przez kilka dni zmagała się z wysoką gorączka, bólami mięśni i kaszlem. Kiedy trafiła do szpitala było za późno. Przyczynę dolegliwości wykryto już po śmierci dziecka.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić