Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Remdesivir, lek wspierający leczenie COVID-19. Minister zapewnia, że go nie braknie

40
Podziel się:

Polacy dostaną 80 tys. dawek leku Remdesivir, który wspiera leczenie COVID-19. Takie obietnice złożył na konferencji prasowej w sobotę 10 października minister zdrowia Adam Niedzielski.

Remdesivir, lek wspierający leczenie COVID-19. Minister zapewnia, że go nie braknie
Adam Niedzielski, minister zdrowia mówił na temat leku wspierającego leczenie COVID-19 (PAP, PAP, Rafał Guz)

Remdesivir - lek na COVID-19

Od października do marca Polska otrzyma 80 000 dawek Remdesiviru - leku wspierającego leczenie COVID-19 - podał polski rząd w sobotę 10 października.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Minister zdrowia zapowiedział 80 tys. dawek leku Remdesivir. Szansa na szybsze wyleczenie COVID-19

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, która odbyła się 10 października po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, złożył ważną dla Polaków obietnicę. Od października 2020 do marca 2021 roku mamy otrzymać 80 tys. dawek leku Remdesivir, wspierającego leczenie COVID-19.

Minister zdrowia powiedział, że 10 października podpisano umowę na dostawę 80 tys. dawek leku Remdesivir.

Mam bardzo dobrą informację. Dziś, dosłownie przed chwilą, podpisaliśmy umowę na dostawę 80 tys. dawek leku Remdesivir, leku, który ma zastosowanie w leczeniu stanów zaawansowanych związanych z COVID-19 - podał Adam Niedzielski.

Lek Remdesivir ma niemałe znaczenie w leczeniu COVID-19. Pacjenci szybciej wracają do zdrowia.

W zasadzie jest to lek, który stosuje się jako obronę przed przejściem do wspomagania tlenem, czyli do respiratora - podkreślił minister zdrowia.

Pierwsze dawki leku Remdesivir już w październiku

Według informacji przekazanych przez ministra zdrowia już w październiku Polacy dostaną pierwsze 20 tys. dawek leku wspierającego leczenie COVID-19. Jak zapewnia resort zdrowia, nie będzie już obawy, że zabraknie leku dla najbardziej chorych pacjentów.

Pierwsze 20 tysięcy dawek dostaniemy jeszcze w październiku. Kolejne dostawy systematycznie będą trwały aż do marca. Więc problem braku tego leku dla pacjentów, tych najbardziej chorych, zniknie - powiedział w czasie konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić