Srogie konsekwencje w Cieszynie. Otworzyli lokal mimo restrykcji

69

Cieszyńska restauracja słono płaci za otwarcie lokalu mimo obostrzeń. Właściciele otrzymali już 48 zarzutów, karę w wysokości 30 tys. zł, a na konto wszedł im komornik. Teraz w sieci organizują zbiórkę pieniędzy.

Srogie konsekwencje w Cieszynie. Otworzyli lokal mimo restrykcji
Restauratorzy mierzą się wysokimi karami (Facebook)

Restauracja "U Trzech Braci" w Cieszynie otworzyła się dla klientów stacjonarnych już 8 stycznia. Od tego czasu działalność lokalu cały czas jest kontrolowana przez służby i sanepid. Podczas otwarcia łącznie ponad 21 policjantów legitymowało przybyłych do restauracji gości.

Restauracja pod ostrzałem policji i sanepidu

Za ignorowanie restrykcji związanych z pandemią, sanepid nałożył na właścicieli karę administracyjną w wysokości 30 tys. zł. Ponieważ kary nie zapłacili, komornik wszedł im na konto, na którym dokonuje tzw. zajęcia egzekucyjnego. Jak na razie wyegzekwowano kilka tysięcy złotych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Restauratorzy powołują się na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu. Organ w sprawie fryzjera, który mimo obostrzeń strzygł klientów, orzekł, że sanepid nie ma prawa nakładać kar, bazując na rządowym rozporządzeniu. Sanepid wniósł już skargę kasacyjną w tej sprawie.

Ukarał nas sanepid powiatowy. Nie zgadzamy się z tym, więc na początku marca odwołaliśmy się od tej decyzji. Poprosiliśmy sanepid wojewódzki o zawieszenie wykonania kary administracyjnej. Do dziś nie mamy odpowiedzi, ale konto mamy zablokowane. Gorąco liczę, że to co nam zabiorą, odzyskamy wraz z kosztami komorniczymi w sądzie – skomentował sprawę dla Onetu Tomasz Kwiek, właściciel restauracji "U Trzech Braci"

Tydzień temu restauratorzy powiadomili na facebookowym profilu restauracji, że policja z kolei przestawiła im w sumie 48 zarzutów. Jak powiedzieli Onetowi, dotyczą one głównie art. 116 paragraf 1a kodeksu wykroczeń (nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych lub z decyzji wydanych na podstawie tych przepisów).

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Właściciele zorganizowali już zbiórkę pieniędzy w sieci. Jak na razie zebrali ponad 22 tys. zł. Wycofali także możliwość płacenia kartą w restauracji. Nie mają w planach zamknięcia lokalu.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić