"Resztki z uczty wilków". Leśnik pokazał drastyczne zdjęcie

125

Na terenie Nadleśnictwa Bolewice w woj. wielkopolskim leśnik natknął się na wstrząsający widok. Były to resztki z "uczty wilków".

"Resztki z uczty wilków". Leśnik pokazał drastyczne zdjęcie
Resztki z uczty wilków. (Facebook, Lasy Państwowe)

W polskich lasach można natknąć się na różne znaleziska. Nie zawsze jednak są one przyjemne dla oka. Jeden z leśników z Nadleśnictwa Bolewice natknął się ostatnio na wstrząsający widok. Był to szkielet jelenia, który - zdaniem leśnika - został zaatakowany i zjedzony przez wilka.

"Pozostałości uczty". Zdarza się, że w naszej pracy zamiast pięknego borowika napotykamy w lesie takie znalezisko. Resztki z uczty wilków. Z młodego jelenia byka pozostała jedynie głowa, kręgosłup i kawałki skóry - napisał leśnik.

Wilki są mięsożercami, aby przeżyć, muszą doścignąć i zabić wytropione w lesie dzikie ssaki kopytne.

Podstawą pokarmu wilków w naszym kraju okazały się trzy gatunki dzikich ssaków kopytnych - jeleń, sarna i dzik - mówi wiceprezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" dr Robert Mysłajek.

Jednak jak czytamy na swojej stronie internetowej Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" zabijanie zdrowych jeleni, saren i dzików to niełatwe zadanie dla wilka. "Jak wykazały amerykańskie badania, pomimo determinacji, tylko jedna z pięciu podjętych przez wilki pogoni za jeleniami wirginijskimi kończy się zabiciem ofiary, jedna z dziesięciu zabiciem jelenia wapiti, a jedna z dwudziestu zabiciem łosia" - czytamy na stronie.

Wilk potrzebuje ok. 5 kg mięsa na dzień. Jeleń to ok. 100 kg pożywienia, dlatego wystarczy on całej watasze na zaledwie 2 dni.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Internauci pod postem publikują zdjęcia makabrycznych znalezisk innych zwierząt takich jak np. sarny. Zdjęcia są jednak tak drastyczne, że nie nadają się do publikacji.

Zobacz także: Awantura o wilka. Specjaliści o ataku na grzybiarza w lubelskim lesie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić