Rok kolonii karnej za mema. Obraziła Aleksandra Łukaszenkę

Sąd w białoruskim Chocimsku skazał Alaksandrę Chomczankę na rok kolonii karnej za... opublikowanie mema z Aleksandrem Łukaszenką. Kobieta udostępniła fikcyjny nagrobek prezydenta Białorusi z żartobliwym epitafium.

Rok kolonii karnej za mema. Obraziła Aleksandra Łukaszenkę
Kobieta skazana za przerobione zdjęcie z Aleksandrem Łukaszenką. (Twitter)

W sądzie rejonowym w Chocimiu Aleksandra Chomczenko została skazana na rok kolonii karnej za nieważenie Aleksandra Łukaszenki. Wyrok wydała sędzia Alesia Parfianenka — przekazuje Centrum Obrony Praw Człowieka.

Obraziła Łukaszenkę. Skazano ją na kolonię karną

Jak podaje Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna", Aleksandra została skazana za "obraźliwy obrazek" z Łukaszenką, który zamieściła na portalu społecznościowym.

Kobieta nie stworzyła prześmiewczego zdjęcia, ale znalazła je w internecie. Stwierdziła, że jest zabawne i udostępniła je w mediach społecznościowych. Dodała także żartobliwe epitafium.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Starorzecze Noteci wyschło. "Sytuacja stała się tragiczna"

Kobieta tłumaczyła, że tekst pod publikacją wydał jej się zabawny. Przyznała się do winy i wyraziła skruchę.

Żart miał nawiązywać do działań Łukaszenki i ostatnich pogłosek o jego złym stanie zdrowia. Prezydent Białorusi w ostatnich tygodniach miał być ciężko chory i hospitalizowany.

9 maja Łukaszenka, po długiej nieobecności, pokazał się publicznie z bandażem na dłoni. Był wyraźnie osłabiony i nie mógł przejść nawet kilkuset metrów.

Gdy Putin udał się z placu Czerwonego do Ogrodu Aleksandrowskiego, aby złożyć kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza, Łukaszenka ruszył za nimi meleksem. Potem wrócił do Mińska i znowu zniknął na wiele dni.

Znany opozycjonista Łukaszenki Walery Capkała jest jedną z osób, które piszą o złym stanie zdrowia Łukaszenki. Napisał na Twitterze, że może prezydent Białorusi żyje, ale jest złym stanie.

Żadne z tych informacji nie zostały potwierdzone. Nie ma oficjalnych przekazów na temat pogorszenia zdrowia Łukaszenki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić