o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Kurier z Pizza Hut nie mógł uwierzyć. Dostał napiwek życia

72
Podziel się

Dostawca pizzy z miejscowości Tipton w stanie Indiana otrzymał niecodzienny napiwek. Mężczyzna nie mógł uwierzyć własnym oczom. Wartość napiwku znacznie przewyższała bowiem zwyczajowe kilka dolarów, na które mógł liczyć podczas rozwożenia jedzenia. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa!

Kurier z Pizza Hut nie mógł uwierzyć. Dostał napiwek życia
Robert Peters dostał w pracy bardzo niecodzienny napiwek (YouTube, CBS)
bDKkRcLF

Robert Peters pracuje jako dostawca jedzenia w amerykańskim oddziale restauracji Pizza Hut od ponad 30 lat. Jak sam twierdzi, to dosyć bezpieczna i przewidywalna praca. Mężczyzna nie spodziewał się jednak, że jeden z klientów okaże się tak hojny.

Nie mogłem w to uwierzyć. To wszystko było nierealistyczne – opisał niecodzienny napiwek Peters.
bDKkRcLH

Ten napiwek zmienił jego życie. Niewyobrażalne szczęście dostawcy pizzy

Lokalny oddział Pizzy Hut twierdzi, że Peters jest jedną z najdłużej zatrudnionych tam osób. Sam mężczyzna przyznaje, że nie jest to coś, do czego aspiruje większość ludzi. Zawodem Petersa miała nie być zachwycona jego rodzina.

W mojej rodzinie mówili mi, że być może powinienem rozważyć coś bardziej stabilnego finansowo. Nie chciałem tego robić, ponieważ moim celem w życiu jest uszczęśliwianie ludzi. Kiedy pracujesz jako dostawca jedzenia, możesz być jedyną osobą, którą zobaczy przez cały dzień ktoś zamawiający pizzę – podkreślił Peters.

Takie podejście, w połączeniu ze znakomitą obsługą klienta, zapewniło dostawcy znakomitą reputację na mieście. Tanner Langley, jeden ze stałych klientów Petersa, twierdzi, że mężczyzna zawsze dba o to, żeby zamawiający otrzymali resztę za swoje zamówienie. Ma także wykazywać się ogromnym poświęceniem.

bDKkRcLN
Nadłoży kilka kilometrów podczas zamieci śnieżnej, tylko po to, aby oddać Ci 15 centów reszty. (…) Nigdy nie chce, żebyś czuł, że musisz dać mu napiwek, ponieważ nie masz równo odliczonej kwoty – opowiada Langley.

Ale "napiwek". Mieszkańcy podziękowali dostawcy w niecodzienny sposób

Tanner Langley poczuł, że musi odwdzięczyć się dostawcy pizzy w sposób współmierny do jego poświęcenia. W związku z tym, zorganizował potajemnie zbiórkę pieniędzy na nowy samochód dla dostawcy. Stare auto Petersa było już bowiem w bardzo kiepskim stanie.

W ciągu zaledwie dwóch dni mieszkańcy Tipton zrzucili się na nowe, luksusowe auto dla dostawcy pizzy. Za 19 tys. dolarów (ok. 70 tys. złotych) kupili Petersowi czerwonego chevroleta malibu. W ramach zbiórki udało się także załatwić ubezpieczenie samochodu oraz zatankować go do pełna.

bDKkRcLO
Właśnie taki wpływ ma Robert Peters na całą naszą społeczność – podkreślił inicjator zbiórki Tanner Langley.

Obejrzyj także: Kelnerki dostały po 5 tys. dolarów napiwku

bDKkRcLP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKkRcMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
pracujący
miesiąc temu
Super. To jest pomoc dla wartoścowego pracującego człowieka a nie dla lenia na zasiłku.
Zbigniew ston...
miesiąc temu
Powiem tak. Człowiek pracuje długo i nie oczekuje więcej niż powienien, gest jakim obdarzyli go mieszkańcy był super i uważam że zasłużył na wdzięczność ludzi. Umówmy się każdy lubi widzieć dostawcę pizzy pod swoimi dzwiami.
Gosc
miesiąc temu
Kupując nowe auto w stanach zawsze samochód dostajesz zatankowany do pełna kupowałem auto w Polsce u dilera po wyjechaniu z salonu poinformowano mnie żebym pojechał prosto na stacje zatankować bo mogę daleko nie dojechać bo w baku same opary
bDKkRcMj
JACK S
miesiąc temu
U nas po zbiórce na " szydłowe " cinco, kasa się rozpłyneła wraz z zbierającym...👌jakie to Polskie.
Jacek
miesiąc temu
Więcej takich tekstów zamiast pisać o Rozenek, Szatan czy Dodzie. Coś co pozwoli wierzyć że świat jeszcze nie zszedł na psy.
Najnowsze komentarze (72)
I tak powiem
miesiąc temu
Zarząd Pizza Hut dał ten napiwek , aby na świat zrobić reklamę. Ile osób, po tym zaraz zamówi tą pizze w Polsce i na świecie?
Liman
miesiąc temu
To są historie wyssane z brudnego Powalanego ketchapem palca ...uznającego się za Bog wie kogo dziennikarzyny piszącego tego typu artykuły...i tyle... 70tys za nowego Chewroleta czerwonego z ubezpieczeniem...dla dostawcy...? Mało wiarygodne...
JagodaM
miesiąc temu
Takie akcje daje dobrze funkcjonująca społeczność lokalna! Znamy się! Znamy zarówno zalety jak i mankamenty mieszkania na swoim terenie☺️ Piękną nagrodę zorganizowali ludzie, którzy znali swego Dostawcy, który każdego dnia, przy każdej dostawie był dla nich życzliwy! Super!
123
miesiąc temu
A w Polsce ile kosztuje luksusowe auto?
Paweł
miesiąc temu
Jak pracowałem jako dostawca pizzy to różne sytuacje się zdarzały, psy, koty, Nawet roomba po otwarciu drzwi, bo akurat sprzątała przedpokój.
misia
miesiąc temu
Super sprawa ,tak się docenia uczciwego pracownika a w Polsce masz za uczciwość garb i głodową emeryturę.
Norbert Kuc
miesiąc temu
Do pracujący. To że nie pracuje i mam 4 dzieci nie znaczy że jestem leń. Do pracy nie chodzę bo mi się nie kalkuluje. Państwo ( opieka społeczna) dba by mi niczego nie brakowało. Nawet ostatnio sami zwiększyli mi transfer internetu bo dzieci na zdalnej nie wyrabiały, a mi Netflix się zacinał. Mróz też nie straszny bo po ostatnich mrozach przywieźli tonę węgla i zrzucili do piwnicy. Nie pomagałem bo ostatnio mnie połamało w kręgosłupie ( chyba materac muszą nowy mi załatwić bo ten co dali ostatnio już się wytłukł). Już nie mogę znieść tej izolacji. Chciłoby sie gdzies wyjsc albo wyjechać. Dzieciaki mają jeszcze bony tyrystyczne na 500 zł każdy to może z żoną byśmy sie na narty wybrali, a tu jak na złość pazerni gurale zamkneli wszystko i sie wypieli na władzę i tyrystów . Wstyd
koralgol
miesiąc temu
ciężko dzisiaj,być docenionym.Obowiązków przybywa,w zamian nic.Pozytywne jest to,że ktoś go docenił.Tak trzymać.
bDKkRcMb
reee
miesiąc temu
To nie klient był hojny bo ze swoich nie kupił tego auta.
Śmiech na sal...
miesiąc temu
To się nazywa gest piękny gest. Pomogli człowiekowi który pracuje uczciwie u nas odwrotnie. Ludzie pracują uczciwie i ciężko to mają go.. no za to klery nic nie robią a dostają miliony z naszych podatków zamiast pieniądze powinny iść naleczenie chorych dzieci. To się nazywa demokracja.
Kuba
miesiąc temu
Co to za moda pisania w artykule sto razy tego samego zdania czy danej myśli. Na ż yganie człowieka zbiera jak czyta takie teksty. Szczególnie z tego słyną dziennikarza super ekspresu. Czy to dziennikarskie b adziewie zdawało maturę. Współczuję polonistom gdy czytają takie wymiociny.
Anonimert
miesiąc temu
Może redakcja przestanie popierać pornoreklamy i wreszcie usunie je wszystkie na zawsze! To nie miało nigdy i nie ma nic wspólnego z komentarzem do art. Czy ktokolwiek odpowiada za te przekręty?
Nanukh
miesiąc temu
Znaczy kupili mu insignie ot i luksus
robert72lebor...
miesiąc temu
To jest jakiś żart? Jesteście mistrzami w rozwlekaniu tematu, zaczynaniu znów od początku- poprzedzielane to wszystko reklamami. Luuudzie 79 linijek trzeba przeczytać żeby zajarzyć co autor ma na myśli. W szkole dostałbyś pałę za lanie wody ponad miarę..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić