Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Sąd nie umorzył sprawy Jakuba Żulczyka. Pisarz przerywa milczenie

47
Podziel się:

Warszawski Sąd Okręgowy w poniedziałek odrzucił wniosek obrony Jakuba Żulczyka o umorzenie sprawy. Znany pisarz został oskarżony o znieważenie prezydenta. Żulczyk skomentował decyzję sądu.

Sąd nie umorzył sprawy Jakuba Żulczyka. Pisarz przerywa milczenie
Jakub Żulczyk skomentował decyzję sądu (Facebook)

Na Jakubie Żulczyku ciąży zarzut znieważenia prezydenta. Podstawą oskarżenia pisarza jest opublikowany przez niego wpis w mediach społecznościowych, w którym miało paść określenie "debil". Post traktował o wypowiedzi Andrzeja Dudy po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych

Reprezentujący pisarza mecenas Krzysztof Nowiński złożył do sądu wniosek o umorzenie sprawy. Warszawski Sąd Okręgowy w poniedziałek odrzucił wniosek. W uzasadnieniu sędzia wskazał, że obrona powoływała się na możliwość umorzenia postępowania w momencie, gdy czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego lub gdy jego szkodliwość społeczna jest znikoma. Według sędziego jednak jest zbyt wcześnie by to ocenić.

Sąd nie umorzył sprawy Żulczyka. Pisarz komentuje

Jakub Żulczyk postanowił przerwać milczenie i wypowiedzieć się na Facebooku na temat decyzji sądu. - Z racji, że przez cały dzień różne media proszą mnie o komentarz, oto i on: szanuję decyzję sądu i spokojnie czekam na wyznaczenie daty rozprawy - napisał pisarz.

Jest to ostatni raz, kiedy poruszam ten temat do momentu, gdy ponownie stanę przed sądem. Dziękuję wszystkim sympatykom za dotychczasowe wsparcie, chociaż przyznam szczerze, niekoniecznie trzeba mnie oznaczać i przywoływać za każdym razem, gdy prezydent Duda wypowie się publicznie - przyznam szczerze, że jest to już trochę męczące, i ani mnie to krzepi, ani rozbawia, ani nic nie wnosi - dodał Żulczyk na Facebooku.

Pierwsza rozprawa prawdopodobnie odbędzie się przełomie października i listopada. Na razie nie jest znany jej dokładny termin. PiS po wpisie Żulczyka zamierza utrzymać w mocy przepis Kodeksu Karnego, zakładający karę więzienia dla osoby znieważającej głowę państwa.

Zgodnie z obowiązującym art. 135 par. 2 Kodeksu Karnego za znieważenie prezydenta może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Rzeczniczka Porozumienia o podwyżkach dla polityków. Ma pomysł
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Polak
11 miesięcy temu
kaczyński znieważył wielu Polakow-kto nie głosował na dude nie jest Polakiem.Wszycy Ci powinni go pozwać-on ma prawo nas obrażać?Dla mnie jest nikim i ten i ten.
Niestety
11 miesięcy temu
W Polsce niestety jest brak szacunku dla rządu. Prostackie wypowiedzi sa na porządku dziennym i są, co tu dużo mówic przejawem chamstwa. Jeśli kochasz PO za ich "wspaniałą" wolę rządzenia państwem, to może najpierw przypomnisz sobie, jak te "wspaniałe" rządy PO wyglądały, co to był za dobrobyt za te 5 zł za godzinę pracy, itd...
PeBe
11 miesięcy temu
Prezydent jest zawsze prezydentem - nie zależnie z której by opcji politycznej pochodził to jednak reprezentuje on państwo. Po to jest ustanowione prawo by go przestrzegać. Jeśli nie przestrzegasz to musisz się liczyć z konsekwencjami.
Szczerze
11 miesięcy temu
Trzymaj się chłopie, masz mój szacunek.
apis
11 miesięcy temu
jak duda gada w mojej obecności niezależnie gdzie jestem proszę o zmianę kanału lub wyłączenie odbiornika - ponieważ gardzę i brzydzę się duda i nie jest on moim prezydentem tylko duda a bać się pisać tego co czuję i myślę o duda nie będę - mam wolność myślenia i wypowiedzi - duda obraża miliony polek i polaków - to co mam składać na duda pozew do sądu przeciw duda, przed wyborami odebrał ludziom lgtb człowieczeństwo - on nie zasługuje być prezydentem mojego kraju - przypomina putina
Emeryt
11 miesięcy temu
U nas jak na bialorusi, za gloszenie prawdy kara.
Mój nick
11 miesięcy temu
Mnie bardzo nie podoba się gdy piszą o prezydencie nazywając Go Adrian albo Endrju , bardzo mi się to nie podoba
dałud
11 miesięcy temu
Żulczyk stwierdził fakt i za to został oskarżony. Każdy niezależny sąd powinien go uniewinnić!
burak
11 miesięcy temu
Nie ubliżaj nie będziesz sądzony .....Nikt go nie znał teraz już znają wielkiego poetę i ofiare systemu śmieszny gostek
nie komunie
11 miesięcy temu
wszedzie siedza pisowcy wiec to bylo do przewidzenia.
A~żej
11 miesięcy temu
to nie prezydent, to opos.
Nie ma
11 miesięcy temu
WĄTPLIWOŚCI, że to prezydentura SŁABA.
No hay
11 miesięcy temu
DUDA, że to presidencia SŁABA.
hippokrates
11 miesięcy temu
niezależna komisja lekarska po wnikliwym zbadaniu przedmiotu, z pewnością stwierdzi prawdziwość opinii p. Żulczyka, skieruje przedmiot do leczenia zamkniętego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić