Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Sensacyjne doniesienia z Wuhan. "Zobaczyliśmy coś, czego nikt nie widział"

311
Podziel się:

Zespół naukowców WHO zobaczył w Wuhan "dane, których nie widział nikt wcześniej". Światowej sławy ekspert Peter Daszak nie wyklucza, że koronawirus rzeczywiście wydostał się z tamtejszego laboratorium, jak głosi popularna teoria spiskowa.

Sensacyjne doniesienia z Wuhan. "Zobaczyliśmy coś, czego nikt nie widział"
Dr Peter Daszak jest jednym z ekspertów WHO, którzy szukają w Wuhan źródeł pandemii. (YouTube)

Misja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ma na celu przede wszystkim odpowiedzenie na pytanie, skąd wziął się koronawirus. Naukowcy mają ponadto stwierdzić, jakie było pierwsze ognisko COVID-19. W związku z tym zespół przybył do Wuhan, gdzie miała rozpocząć się pandemia.

Znajdujemy nowe informacje. Są bardzo cenne, ponieważ pomagają nam patrzeć we właściwym kierunku – podkreślił w rozmowie z reporterami "Sky News" jeden z uczestników wyprawy, dr Peter Daszak.

Misja WHO w Wuhan. Mają zbadać źródło koronawirusa

Naukowcy z WHO przybyli do Wuhan przeszło rok od wybuchu pandemii. Wcześniejsze śledztwo, które przeprowadzała w Chinach organizacja całkowicie odsunęło na bok jej własnych ekspertów, pozostawiając pole Chińczykom. Tym razem ma być jednak zupełnie inaczej.

Dzielą się z nami danymi, których wcześniej nie widzieliśmy – których nikt wcześniej nie widział. Rozmawiają z nami otwarcie o każdej możliwości. Naprawdę dokądś zmierzamy i myślę, że każdy członek zespołu to powie. (…) Wydaje mi się, że Chiny są otwarte i chętne do współpracy z nami. Widzimy to każdego dnia – podkreślił Daszak.

Eksperci WHO planują także wizytę w Instytucie Wirusologii w Wuhan. Według niektórych źródeł, wirus miał wydostać się właśnie stamtąd. Naukowcy nie wykluczają tej możliwości.

Wszyscy jesteśmy świadomi hipotez dotyczących potencjalnego zaangażowania laboratorium w wybuch pandemii i na pewno będziemy zadawać pytania dotyczące tej sprawy – stwierdził naukowiec.

Badacze podkreślają, że będą dokładnie badać wszystkie tropy. Mają nie poddawać się w swoich wysiłkach na rzecz ustalenia pochodzenia źródła koronawirusa. Jego określenie ma z kolei pozwolić lepiej zrozumieć wybuch pandemii.

Jeśli ślady zaprowadzą nas na farmę lub na targ dzikich zwierząt, pójdziemy tam. Jeśli zaprowadzą nas do laboratorium, również tam pójdziemy. Niczego nie wykluczamy i zachowujemy otwarty umysł – dodaje dr Daszak.

Misja WHO nadzorowana przez Chiny. Naukowcy są dobrej myśli

Misja WHO jest ściśle kontrolowana przez Chiny. Naukowcy są trzymani w izolacji w ramach krajowych środków zapobiegania COVID-19. Krytycy zastanawiają się, na ile faktycznie śledztwo jest prowadzone w sposób niezależny – zwłaszcza po tym, jak drugiego dnia naukowcy odwiedzili muzeum propagandowe opisujące szczegółowo walkę Wuhan z COVID-19.

Jesteśmy wystarczająco inteligentni, aby czytać między wierszami. Wiemy, jakie flagi powiewają w muzeum i czym jest duma narodowa. Ale tam znajdowały się artefakty pochodzące od prawdziwych pacjentów. Nasza wizyta tam była absolutnie konieczna – bronił wizyty naukowiec.

Dr Daszak jest optymistą, jeśli chodzi o ostateczne ustalenie pochodzenia COVID-19. Podkreślił jednak, że odkrycie źródła koronawirusa, nie oznacza końca pandemii. Jego zdaniem, nowe warianty koronawirusa oznaczają, że będzie nam on towarzyszył jeszcze przez długi czas.

Dotrzemy do źródła koronawirusa i pod koniec tej misji przygotujemy raport, który będzie zawierał najbardziej prawdopodobne scenariusze wybuchu pandemii. (…) Musimy jednak pogodzić się z tym, że ten wirus będzie z nami na zawsze – podsumował Daszak.

Obejrzyj także: Nietoperze jak inkubatory. Są odporne na groźne wirusy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(311)
mlotek
7 miesięcy temu
To jest poprostu biologiczna bron urzyta swiadomie lub przypadkiem ,pocztajcie o zgonach na covid w chinach kolo 10000 tysiecy ,to ich dane.
Biba1965Samba
rok temu
Wiadomo że zanim przyjechali to przed nimi dawno pozamiatali a teraz co nieco zostawili bez śladów świadczących o ich winie. Chińczycy są w zakłamanym narodem od dawien dawna
Gość
rok temu
Chiny były przygotowane na pandemię i na tym zarobiły powinny za ten błąd zapłacić wszystkim poszkodowanym
Natura
rok temu
To totalna wojna bez armat i atomu. Finansjera Świata ogranicza ilość ludzkości sama bojąc się otwartego konfliktu zbrojnego, bo nie będzie zwycięzców tylko koniec ludzkości.
int
rok temu
Jak to z komunistami bywa, złapani za rękę twierdzą, że to nie jest ich ręka.
aqwe
rok temu
chiny zamordowały świat. czas przestać kupować wszechobecne badziewie z tego kraju. trujące są nawet ich zabawki a sprzęt o d...rozbić.
RAB
rok temu
Chiny pokażą to, co chcą a prawdę ukryją. Wyznaczą do odpowiedzi ludzi zaufanych, na których mogą polegać
ważne
rok temu
Niech ustalą kto ustalił nazwę: COVID-19 ?
Zaraz,
rok temu
WHOj byl zawsze w kieszeni Chin od czasu jak WHOja dyrektorem zostal wielki przyjaciel Chin Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Daro
rok temu
To wierzchołek góry lodowej. "Naukowe" badania nad usmierceniem duzej części ludzkiej populacji trwaja od kilkudziesięciu lat. Teraz powoli wprowadzane są w życie, bo zarty sie skończyły. Przecież juz nam wmówiono, że jesteśmy winni globalnemu ociepleniu. Czas na rozwiązanie ostateczne kwestii przeludnienia.
Blabla
rok temu
"Badacze podkreślają, że będą dokładnie badać wszystkie tropy." Ribentroppa też ?
anioł
rok temu
Naprawdę zobaczyli koronawirusa ?
Budka
rok temu
No nie wiadomo czy w tym nie maczał palce Tusk ?
Huba
rok temu
Wszyscy wiedzą z kad się wziął ale nikt nie poniósł konsekwencji i jeszcze robią z nimi interesy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić