Śmierć kobiety w ciąży we Włocławku. Prokuratura przesłuchuje lekarzy

66

Gdańska prokuratura przejęła śledztwo w sprawie śmierci kobiety w ciąży do której doszło w szpitalu we Włocławku. Przesłuchiwani są lekarze i personel medyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego - informuje "Gazeta Pomorska".

Śmierć kobiety w ciąży we Włocławku. Prokuratura przesłuchuje lekarzy
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Tragedia wydarzyła się 12 lutego 2024 roku. 34-letnia ciężarna zmarła w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku. Była w siódmym miesiącu ciąży. Nie przeżyła ani kobieta, ani dziecko.

34-letnia Marta spodziewała się pierwszego dziecka. Jak informował wówczas "Fakt" u kobiety doszło do zatrzymania akcji serca w szpitalu.

- Zawołali moją córkę na usg, po kilku minutach lekarz, który zabrał ją na to badanie biegł i wolał: "szykujcie salę, będzie cesarskie cięcie, zatrzymanie akcji serca, 28 tydzień". Po chwili na korytarzu zebrały się pielęgniarki i lekarze... Wszyscy biegali i szykowali się do operacji, był respirator... inkubator i inne sprzęty - relacjonowała kobieta, która była tego dnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku cyt. przez "Fakt".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tragedia w Pszczynie. Ginekolog: To bardzo rzadka sytuacja, że kobieta umiera

Sprawę badała najpierw Prokuratura Rejonowa we Włocławku, następnie została przekazana do Prokuratury Okręgowej. Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

- Śledztwo to pozostaje w toku, prowadzone jest w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci tj. o czyn z art. 160 § 2 kk w zb. z art. 155 kk. - przekazała "Gazecie Pomorskiej" Marzena Muklewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Została przeprowadzona sekcja zwłok ciężarnej. Prokuratura wciąż jednak czeka na opinię biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej. Ponadto w charakterze świadków przesłuchiwani są pracownicy włocławskiego szpitala.

- Aktualnie prokurator zapoznaje się ze zgromadzonym już materiałem dowodowym. Wykonywane są także kolejne czynności procesowe, w tym przesłuchiwani są świadkowie – lekarze i personel medyczny oraz gromadzona jest pozostała dokumentacja medyczna. Po wykonaniu tych czynności podjęta zostanie decyzja co do powołania w sprawie kolejnych biegłych - informuje Marzena Muklewicz cyt. przez "Gazetę Pomorską".
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić