o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Strefa czerwona a emerytura. Czy coś się zmienia? Co z osobami w izolacji?

7
Podziel się

Koronawirus wciąż nie pozwala nam na to, by wrócić do normalności. Zaraza wymusza mnóstwo zmian. Wprowadzane są obostrzenia, które sprawiają, że pewnych rzeczy nie możemy robić. Czy ma to jakiś wpływ np. na dostarczanie emerytury?

Strefa czerwona a emerytura. Czy coś się zmienia? Co z osobami w izolacji?
Strefa czerwona. Co z emeryturami? (Pixabay)
bECNJbFN

Często pada pytanie, czy listonosz dostarczy nam emeryturę wtedy, gdy mieszkamy w czerwonej strefie? Okazuje się, że jak najbardziej. Bezpieczniejszą opcją jest jednak otrzymywanie emerytury bezpośrednio na konto bankowe - za pośrednictwem przelewu.

Listonosz dostarczy pieniądze także tej osobie, która znajduje się na kwarantannie lub w izolacji. W takim przypadku użyta zostanie specjalna koperta.

bECNJbFP
Wykorzystywane są w tym celu m.in. bezpieczne koperty, w których zostaje zamknięta uprzednio odliczona komisyjnie kwota przekazu - tłumaczy "Faktowi" Justyna Siwek z Poczty Polskiej.

Koronawirus w Polsce. Czy pracodawca może nie płacić?

Są tacy pracodawcy, którzy twierdzą, że są mocno dotknięci pandemią i nie wypłacają należnych wynagrodzeń. Jest to oczywiście niezgodne z prawem.

W przypadku jego naruszenia pracownikowi przysługuje nawet prawo do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym - mówi Faktowi adwokat Monika Kołodziejczyk z kancelarii Krzeszewski & Partnerzy.
bECNJbFV

Za niewypłacanie wynagrodzeń pracodawcom grożą poważne kary. Nałożona może zostać grzywna od tysiąca do nawet 30 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECNJbGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
emeryt.
11 miesięcy temu
Uwielbiam komunę, szczególnie obecną.
kilo
11 miesięcy temu
a jak mam pieniądze na koncie w banku wybrać na zakupy, jak jestem w kwarantannie ?
stop komunie
11 miesięcy temu
Przecież komuna wróciła więc co się dziwić!
bECNJbGr
wolność!
11 miesięcy temu
a komentarz ze koperty wyborcze się przydadzą a nie pójdą na makulaturę miał 12 plusów i został usunięty!!!! BRAWO CENZURA CZEKAMY NA TEKST "WPIS KONTROLOWANY: JAK KIEDYS BYŁO "ROZMOWA KONTROLOWANA" WIDAĆ KOMUNA WRÓCIŁA!!!!
wir
11 miesięcy temu
sposób na totalna iwiligacje
leutnant
11 miesięcy temu
covid terroryści przestańcie wpędzać ludzi w nerwice, za dużo tego na INFO
1111
11 miesięcy temu
"Koronawirus w Polsce. Czy pracodawca może nie płacić?" jak najbardziej, ptzecież po plichcie, czarneckim, giertychu Polacy marzą by tyrać za darmo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić